BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2.DÖNEM BAŞI MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI.

2.DÖNEM BAŞI MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2. Dönem Başı Müdürler Toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’ un başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla Edremit Öğretmenevi’nde yapıldı. Kahvaltı ile başlayan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, yeni göreve başlayan okul müdürlerine görevlerinde başarılar diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, yönetici görevlendirme sürecinin ve okul dönüşüm sürecinin tamamlandığını, bundan sonra Edremit Eğitimini daha iyi noktalara taşımaları gerektiğini söyledi.

1. Dönem yapılan çalışmalar sonrasında Edremit’in; Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı kurslar ve verdiği sertifikalar bakımından Türkiye 3. ‘sü olduğunu, TÜBİTAK tarafından lise öğrencileri arasında düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda 179 proje, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada da 41 proje ile Balıkesir de 1. Olduğunu belirterek bu başarılarda emeği olan Okul İdarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, Edremit’in yoğun göç alması nedeniyle oluşan derslik sıkıntısının giderilmesi için çalışmalar yapıldığını, Edremit’in TEOG ve YGS’de daha başarılı olması için okullarımızda Yetiştirme Kursları açıldığını belirtti.

Toplantıda eğitim öğretim ile ilgili diğer konular da görüşüldü. Daha sonra Şube Müdürleri Şaban ALTINSUYU, Vedat KAYA ve Muharrem YENİGÜN tarafından bölümleriyle ilgili bilgilendirme yapıldı. 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.