BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Ortaokul Mezunları Belgelerini Törenle Aldılar.

Törende Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan´a yapılan sürpriz duygulandırdı. Edremit’te Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Açık Ortaokulu bitiren 75 Öğrenciye belgeleri düzenlenen törenle verildi. 
Açık Ortaokul Mezunları Belgelerini Törenle Aldılar.

          Alemizade Binasında düzenlenen törene Kaymakam Abdulhamit ERGUVAN,  Belediye Başkanı Kamil SAKA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf KOÇ, Meclis Üyesi Fahri YAŞAR, Merkez Müdür Yardımcıları Faruk ACAR, Zerrin EĞRİOĞLU, Hüseyin OKTAY, basın mensupları ve öğrenciler ile yakınları katıldı.

          Törende merkez müdür İsmail DAMAR yaptığı konuşmasında  törenin düzenlendiği Alemizade binasının bu yıl Halk Eğitimi Merkezine tahsis edildiğini 2 adet Giyim Atölyesi, 1 Adet Seramik, Saç Kesim ve Güzellik  Atölyesi, 1 Adet Mutfak,  8 adet derslik, olmak üzere  13 eğitim ortamına kavuşmuş olup 2 aylık dönemde açılan 47 kursumuzda 989 kursiyere eğitim hizmeti verildiğini ifade ederek binanın tahsis edilmiş olmasından dolayı teşekkür etti.  Açık Ortaokul ve Genel Lise hizmetleri kapsamında  251 i ortaokul,1478 i Lise olmak üzere 1729 öğrenciye hizmet verildiğini ifade etti.   

          Konuşmasında “  Bu dönem 75  öğrencimiz   aldığı tüm derslerden   başarılı olarak açık ortaokulu tamamlamış ve  belge almaya hak kazanmışlardır.   Açık Ortaokula kayıt yaptıran  ve 6. sınıftan başlayan bir öğrenci  aldığı derslerden başarılı olması halinde 3 dönem sonunda  1 yılda orta okulu bitirme  imkanına sahip olmakta,  Açık Liseye kayıt yaptıran öğrenciler 2,5 yılda 192 krediyi tamamlamaları halinde diploma almaya hak kazanabilmektedirler.” dedi

          Belge dağıtım töreninde ERGUVAN´a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf KOÇ tarafından sürpriz bir hediye verildi.  Her zaman eğitim ve eğitimcinin yanında olan  ve destek veren Kaymakam  Abdulhamit ERGUVAN´a Öğretmenler günü Kutlama komitesince  Urfa Şehit Nusret  İlkokulu  1969 yılı diploma defterinden temin edilen resminin, halıya dokunmuş halini, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Yusuf KOÇ  tarafından takdim edildi.

         Kaymakam ERGUVAN törende duygula anlar yaşadı. Kendi okul hayatından  kesitler anlatan Kaymakam Erguvan  duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Öğrenmenin, eğitimin yaşı  olmadığını, eğitim için   geç kalınmış olmayacağını, ve azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını ifade ederek mezun olan öğrencileri tebrik ederek üst öğrenimlerini tamamlayacaklarına dair öğrencilerden söz aldı ve İlçe Milli Eğitim Müdür ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürüne teşekkür etti. Törende Başkan Kamil Saka da   okuma ve öğrenmenin önemine dikkat çekerek    mezun olan öğrencileri kutlayarak yetkililere teşekkür etti. Belgelerini alan öğrencilere çekilen fotoğrafların ardından ikramla tören sona erdi.

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.