BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ Aday Öğretmenlerimizle Buluştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ Aday Öğretmenlerimizle Buluştu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulanmaya başlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında ülkemiz genelinde 30000, Balıkesir il genelinde 394 ve İlçemizde 37  öğretmenimiz adaylık eğitimlerine başladılar.

Aday öğretmenlerimizin göreve başladıkları ilk gün olan 29.02.2016 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 37 aday öğretmenimizle buluşarak kendilerine hoş geldin diyen Yusuf KOÇ; Milli Eğitim Bakanlığımızca ilk kez başlatılan bu uygulamanın aday öğretmenlerimiz için oldukça yararlı geçmesini temenni ettiklerini, onların yeterlilikleri ve göreve hazır bulunmaları açısından uygulamanın büyük önem teşkil ettiğini belirtmişti.Danışman öğretmenlerden aktarılacak bilgi ve tecrübeler ile  öğretmenlik mesleğine emin adımlarla giriş yapacak olan aday öğretmenlerimizin; kurumsal ve kurumlar arası alanlarda da yeterliliklerini arttırma imkânı bulacaklarını ifade etmesinin ardından öğretmenlerimiz okullarına geçerek adaylık eğitimlerine ilk adımlarını atmışlardı.

 

Öğretmenlerimiz Eğitim Can Damarıdır.

                Balıkesir İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ; İlçemiz okullarında adaylık süreçlerini tamamlayacak öğretmenlerimizden Sevim CANBAY, Safiye BAYAR, Gülşah EMİCE, Elif DEMİRKAYA, Sefa Merve KİRAZCI ve Nihal GENÇ ile makamında görüştü. Aday öğretmenlerimize yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ öğretmenlerimizin adaylık eğitimlerine başladıkları bu 3 günlük süreçteki ilk izlenimlerini aldı. Kendilerinin çok güzel karşılandığını, okullarından ve danışman öğretmenlerinden oldukça memnun olduklarını belirten aday öğretmenlerimiz; uygulamayı  faydalı ve gerekli bulduklarını belirttiler.Mesleğe yeni başlayan bir öğretmenin kaygılarının azaltılması adına uygulamanın öneminden bahsederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’a memnuniyetlerini dile getirdiler.

                Okullardaki gidişatı takip etmek amacıyla aday öğretmenlerimizin sık sık görüşlerini alacağını belirten Yusuf KOÇ; mesleğine başladığı ilk günden bu yana görev yaptığı yerlerde karşılaştığı öğrenciler ve öğretmenlerle ilgili anılarından aday öğretmenlerimize bahsetti. “Öğretmenlerimiz eğitimin can damarıdır.” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, çağımızın getirdiği tüm yenilik ve gelişimlerle donanmış olarak yetişen öğrencilerimize, onların yaşlarına ve seviyelerine inebilen, gelişmeleri yakından takip edebilen, sorgulayarak yetişen nesilin  istek ve ihtiyaçlarına hitap edebilen öğretmenlerin eğitimde her zaman başarılı olacağına inandığını belirtti. Göreve yeni başlayan öğretmenlerimizde gördüğü enerji ve motivasyonun eğitim kalitesinin hız kesmeden artmaya devam edeceğinin en büyük göstergesi olduğunu vurguladı .   

                Okul dışı faaliyetlerde yapılması planlanan; kurumsal işleyiş, okullar hakkında bilgilendirme, gönüllülük faaliyetleri, şehri tanıma, mesleki gelişim ve kariyer çalışmaları ile ilgili aday öğretmenlerimize bilgi verilerek görüşleri alındı. Görüşme, öğretmenlerimizin Adaylık süreçlerinin tamamlanmasının ardından göreve başlayacakları yerlerle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’a   bilgi vermeleriyle  sona erdi. 

 

03-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.