BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanlık Destanımızın 100. Yılı Edremit Anadolu Lisesinde Coşkuyla Kutlandı.

Kahramanlık Destanımızın 100. Yılı Edremit Anadolu Lisesinde Coşkuyla Kutlandı.

         “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü” Edremit Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle kutlandı. İlçemiz Kaymakamı Sayın Abdulhamit ERGUVAN,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf KOÇ, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve garnizon komutan Vekili Albay Sayın Oray ASLAN, Belediye Başkanı Sayın Kamil SAKA ve diğer daire amirleri ile gazilerimiz ve şehit yakınlarının da katıldığı tören büyük beğeni izlendi, duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

 

Edebiyat Öğretmeni Birsel SULAK’ın sunduğu tören saygı duruşu ile başladı. Müzik Öğretmeni Bircan KARATAŞ yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edremit Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özgür YENİGÖKÇE’nin günün anlam ve önemini belirten konuşması beğeni ile dinlendi.

Edremit Anadolu Lisesi 11-C sınıfından Adviye ASLAN’ın okuduğu Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri herkesi duygulandırdı.

Daha sonra Edremit ilçemiz bünyesinde düzenlenen liseler arası “kompozisyon”, ortaokullar arası “şiir” ve ilkokullar arası “resim” yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrencilere ilçe Kaymakamı Sayın Abdulhamit ERGUVAN, şiir dalında dereceye giren öğrencilere 19. Motorlu Piyade Tugayı ve garnizon komutan Vekili Albay Sayın Oray ASLAN, resim dalında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Sayın Kamil SAKA tarafından ödülleri verildi.

Program edebiyat öğretmenleri Murat ERTAŞ ve İsmail SEVİNÇ, Bilgi ve iletişim Öğretmeni Osman AYVAZOĞLU ve Edremit Anadolu Lisesi öğrencilerinin birlikte hazırladığı “Şiirlerle Çanakkale” isimli sahne gösterisi ile devam etti. Gösteri törende duygulu anların yaşanmasına ve bazı izleyicilerin gözyaşlarını tutamamasına neden oldu. Gösteri ayakta alkışlandı.

Konferans salonu girişinde verilen ikramla tören sona erdi.

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.