BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda kurslar açıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda Edremit de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik kurslar açıldı.
MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda kurslar açıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda Edremit de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik kurslar açıldı. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ; “ Yönerge çıktıktan sonra müdürlüğümüz bünyesinde konu ile ilgili bir komisyon kuruldu. Okullarımızdan kurs almak isteyen öğrenciler ve kurslarda görev almak isteyen öğretmenlerle ilgili bilgiler toplandı. Ortaokullarımızda 2.513 liselerimizde 2.487 öğrencimiz kurslardan yararlanmak için müracaat etmiş olup İlçe Komisyonumuz tarafından Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, 75. Yıl Ortaokulu, Göbelezoğlu Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Nihat Tansoy Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu,Zeytinli Ortaokulu, Kadıköy Leman Akpınar Ortaokulu, Güre Atatürk Ortaokulu, Avcılar Ortaokulu, Altınoluk Kardeş Çavuşoğlu Ortaokulu, Altınoluk Mustafa Erçetin Ortaokulu, Salih Korkut Budaras Fen Lisesi, Körfez Anadolu Lisesi, Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi, Edremit Anadolu Lisesi, Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AltınolukFernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi kurs merkezi olarak belirlenmiş olup bu okullarımızda kurslar açılmıştır. Ortaokullarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, liselerde ise Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve İngilizce derslerinden kurslar açılmıştır. Liseyi bitiren öğrencilerimize yönelik olarak da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taleplere göre kurs açılacaktır.” dedi

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.