BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Değer Ödüllerinde Türkiye Birincisiyiz.

Türkiye Değer Ödüllerinde Türkiye Birincisiyiz.

Türkiye Değer Ödülleri, Değerler Olimpiyatı adıyla ilk olarak 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Ensar Vakfı, Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi ile İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucunda, yardımseverlik, vefakarlık, sorumluluk, saygılılık ve doğruluk temalarında, İstanbul’un farklı ilçelerinden pek çok orta okul ve lisenin yarışmaya iştiraki ile düzenlendi.  

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı arasında imzalanan  protokol çerçevesinde Türkiye Değer Ödüllerinin altıncısı 2016-2017 eğitim öğretim yılında “Cesaret” temasıyla gerçekleştirilmiştir.  Edremit Anadolu Lisesi öğrencilerinden Aleyna Hazal Kızılkaya Ortaöğretim kurumları Hikaye kategorisinde Türkiye birincisi olarak İlçemizi gururlandırdı. Okul Müdürü Özgür Yenigökçe, Türkiye birincisi öğrencimizi ve danışman öğretmenini makamında kabul eden Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç  öğrencilerimizde ve toplumda ahlakî değerler yönünden farkındalık oluşturmayı, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmayı, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi, evrensel, kültürel ve manevi değerlere sahip olmanın öğrencilerimize kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırdığını fark ettirmeyi, “Değer Ödülü” Kategorisinde başarılı olan öğrencilerin ise kendi yakın çevrelerine ve arkadaşlarına rol model olmalarını sağlayarak örnek alınması gerektiğini belirterek ödüllendirdi. Öğrencinin projeye katılımını sağlayan okul müdürüne ve danışman öğretmenine teşekkür etti, ayrıca Türkiye 1.’si olan öğrencimiz Ensar Vakfı Edremit Şube Başkanı Dr. Aytekin Ulutaş tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi. 

 

04-10-201704-10-201704-10-201704-10-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No11/1 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.