BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Haziran Pazar günü Edremit ilçemizde LGS sınavı var

2 Haziran Pazar günü Edremit ilçemizde LGS sınavı var

Edremit İlçemizde 5 okulda 96 salonda 1629 öğrenci sınava girecek, 213 öğretmen 18 idareci görev alacaktır. Birinci oturum 09.30'da ve ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır. Sınav, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve oturumlar aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır. Birinci oturumda, 8'inci sınıf Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular yöneltilecektir.

"Sevgili öğrenciler, 2 haziran Pazar günü LGS sınavına giriyorsunuz, sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Her zaman yanınızda olan ailenizin bizlerin sınav sürecinde de yanınızda olacağımızı unutmayın. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının Edremit ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum, ayrıca sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum."

Yaşar CİĞER - Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.