BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

 

 

Milli egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100.yıl dönümü ve mübarek Ramazan ayının başlangıcına erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Salgın hastalıkla, doğal afetlerle, terörle mücadele ettiğimiz bu zorlu dönemde bu iki önemli gün bize en çok ihtiyacımız olan iki değeri hatırlatıyor: Milli birlik ve dayanışma. Yüzyıllar boyu ecdadımızın bizlere öğrettiği bu önemli değerleri çocuklarımıza öğretme sırası bizde.

Değerli öğretmenlerimiz, kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz;

Eğitim dört duvar arasına sıkıştırılamayacak bir olgudur. Eğitim ülkemizi ayakta tutan mihenk taşlarından biridir. Geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimizdir. Eğitim söz konusu olduğunda her yer okul, çocuklarımızı etkileyen her olay da ders niteliğindedir. Şimdi hep birlikte çocuklarımızla birlikte güzel dersler çıkarma zamanı. Dayanışma, ötekinin halinden anlama, başkası için karşılıksız bir şeyler yapma, bir arada olma duygularıyla yoğrulan çocuklarımız kuşkusuz huzur ve refah dolu bir gelecek inşa edeceklerdir. 

Bu his ve temennilerle geleceğimizi kuracak olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken başta bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, mübarek Ramazan-ı Şerif'in ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.