BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşku ve Sevinçle Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşku ve Sevinçle Kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku ve sevinçle kutlandı.  Kutlamalar 28 Ekim sabahı çelenk koyma merasimi ile başladı. Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Edremit Motorlu Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet ÜNLÜ ve Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın Atatürk anıtına çelenk koymalarının ardından Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Şenol TAŞKALE, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, askerî erkân, öğrenciler ve diğer vatandaşlar da katıldı.

 29 Ekim günü yapılan kutlamalar sabah 09:30’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Belediye Başkanı Kamil SAKA, Edremit Motorlu Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet ÜNLÜ burada tebrikleri kabul ettiler. Ardından Şehit Hamdi Bey Meydanındaki kutlamalara geçildi.       

Kutlamalara Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Edremit Motorlu Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet ÜNLÜ, Belediye Başkanı Kamil SAKA,  Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol TAŞKALE, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, daire amirleri, öğrenciler, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Ali SIRMALI yaptı.  Cumhuriyetin ilanının milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten SIRMALI; “Cumhuriyet birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Aydınlık yarınlara ulaşılmasında en büyük güvencemiz Türk ulusunun birlik ve beraberlik ruhu, yurdunu ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan yaşam felsefesidir. Cumhuriyetimizin tüm değerleri ile sonsuza kadar yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğudur. Cumhuriyet bizi geleceğe bağlayan en önemli halkadır. Cumhuriyet yeni ufuklar, aydınlık bir gelecek, pırıl pırıl genç zihinler demektir, yüce Tük milletinin şanlı tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirvedir. Bizlere düşen görev Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleri ile kurulan Cumhuriyetimizi tüm değeri ile sonsuza değin yaşatmaktır” dedi.

İlçemiz Okulları arasında yapılan 29 Ekim konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiş olup;

Şiir kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Yonca YENER birinci olurken, Özel Özcan Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Bengisu SERİNKEN ikinci, Leman Akpınar Ortaokulu 8. Sınıf  öğrencisi Esranur KAYA üçüncü ve Göbelezoğlu Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ali KÖKÇÜ Mansiyon ödülü aldı.

 Kompozisyon kategorisinde Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi’nden 12. sınıf öğrencisi Rumeysa AKPINAR birinci, Salih Korkut Budaras Fen Lisesi’nden 9. sınıf  öğrencisi İpek CEVİZOLUGİL ikinci, Saniye Hüseyin BALYA MTEAL’nden11. sınıf öğrencisi Ayşe BAYRAM üçüncü ve Fernur Sözen MTEAL’nden 10. sınıf öğrencisi Yağmur YILMAZ mansiyon ödülü aldı.

 Resim kateorisinde ise Akçay Yunus Emre İlkokulu  3. sınıf  öğrencisi Ahmet Efe ÖZLÜ birinci, Karagözoğlu İkokulu 3. sınıf  öğrencisi Burak ALÇI ikinci Şehit Öğretmenler İlkokulu 3. sınıf  öğrencisi Yiğit AKAŞ üçüncü ve Karagözoğlu İlkokulu 2. sınıf  öğrencisi Melek Nur DAĞLI mansiyon ödülü aldı.

Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesinin ardından gösterisini sunan  Karagözoğlu İlkokulu Halk Oyunları ekibi izleyicilerden tam not alırken Edremit Belediyesi Halk Oyunları gösterisi de büyük beğeni topladı. Resmi Geçit töreninin yapılmasının ardından  program erdi. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konulu Resim Şiir Ve Kompozisyon Yarışmaları

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.