BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9 Eylül Edremit'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Kutlu Olsun

9 Eylül Edremit'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Kutlu Olsun

 

Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı Kuva-yı Milliye beldesi olan Edremit ilçemiz, 9 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtarılmıştır. Nihai zaferimizin müjdecisi olan bu kutlu kurtuluş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının nişanesidir.

Aynı inanç ve kararlılıkla bugün de vatanın bağımsızlığının nöbetçileriyiz. Geçtiğimiz 99 yıl bize göstermiştir ki ülkemizde Mustafa Kemaller, Şehit Hamdi Beyler, Mustafa Serinler, Ömer Halisdemirler tükenmeyecektir. Büyük Gazi'nin dediği üzere: "Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz." İstiklalimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Vatanın birliği, bütünlüğü için tıpkı ecdadımız gibi tereddüt etmeden şehadete yürümeye hazırız. Bizler istiklale meftunuz. Evlatlarımızı bu şuur ve azimle yetiştirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle bir kez daha, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Edremit Kaymakamı Şehit Hamdi Bey olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.