BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitimi Kursu yapıldı.

Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitimi Kursu yapıldı.

          İlçemiz Şehit Öğretmenler İlkokulu çok amaçlı salonunda Rehberlik öğretmenlerine yönelik Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitimi Kursu 09-13 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

          Şube Müdürümüz Şaban ALTINSUYU´NUN açılış konuşması ile başlayan eğitime Edremit, Ayvalık ve Burhaniye´de görev yapan 36 Rehberlik öğretmeni katıldı.

 

          Eğitimin sonunda Şube Müdürümüz Şaban ALTINSUYU, bitiş konuşması yaptı. Yaptığı konuşmada “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı kapsamında yapılan eğitim çalışmaları ile ilçemiz okullarında görev yapan siz Rehber Öğretmenler, çocuğu etkin dinleme, etkili iletişim, kendini çocuğa ifade etme, kaliteli zaman geçirme, çatışma çözme ve olumlu disiplin yöntemlerini anne-babalara aktararak anne-babaların “anne-babalık becerilerinin” geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin, var olan potansiyelini kullanmasını sağlayacaksınız.” dedi.

 

          Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere başarı belgelerini dağıttı. Son olarak, Bütün kursiyerler ile beraber yaş pasta kesilmesiyle kurs sona erdi.

          

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.