BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Okulu Projesi

Aile Okulu Projesi

Aile Okulu Projesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Sayn Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'in Katıldığı Programla Kamuoyuna tanıtıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Hedefimiz, 1 milyon aileye ulaşabilmek. Hepimiz seferber olarak ailelerimize dokunacak, ailelerimizle hemhâl olacağız." İfadesinde bulundu.

Hedefiyle çıktığımız bu yolda İlçemiz Edremit Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde "Mutlu Aile Mutlu Çocuk" sloganıyla okullarımızda 16 adet Aile Okulu kursu açılmış olup 1707 velimiz kurslara katılmıştır. Katılan kursiyerlerimizin 1565 tanesi kadın kursiyer, 142 adedi erkek kursiyerdir.

             Çocukların sosyal, duygusal olarak desteklenmesi ve salgının onlar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirilmesini hedefleyen Aile Okulu Projesi kapsamında velilerimiz, aile okulunda aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocuklara olumlu davranış kazandırma yöntemlerine ışık tutması amacıyla aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler, ilk yardım, çevre koruma bilincinden oluşan birbirinden farklı dersler almak için kurslarımıza tüm aileler davetlidir.

Sizlerde velisi olduğunuz okullarımıza başvuru yaparak eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

21-12-2022

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.