BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Azim ve Kararlılık Başarıyı Getirdi.

Azim ve Kararlılık Başarıyı Getirdi.

Avcılar İlk/Ortaokulu Müdürü Oktay Akbulut, Sınıf Öğretmeni Sibel Çay, 4. sınıfta öğrenim gören ve destek eğitimi alan öğrencimiz Efecan Ateş ile birlikte müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

Sınıf Öğretmeni Sibel Çay: “Öğrenme güçlüğü teşhisi ile raporu bulunan kaynaştırma öğrencimiz Efecan Ateş ile 2. sınıfta buluştuk. Başlangıçta hiç konuşmuyor, göz teması kurmuyor, arkadaşları ile ilişki kurmakta zorluk çekiyor, yalnızlığı tercih ediyordu. “Önce Gülümset Sonra Öğret” sloganıyla sınıfın fiziki yapısını ve işleyişini daha ilgi çekici hale getirdik. Oluşturduğumuz sahnede şarkılar söyledik, camlarımızın önüne yemlikler koyup yiyeceklerimizi kuşlarla paylaştık, drama çalışmalarında rol aldık, halk dansları ekibi kurarak gösterilere çıktık. Rehabilitasyon Merkezi ile işbirliği yaparak destek eğitimi odası hazırlayıp Efecan’a okuma yazma öğrettik, algılama düzeyini yükselttik. Efecan’ı tüm etkinliklerde asla ayrı tutmayarak kaynaştırma hedefine ulaşmış olduk.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “Çocuklara dokunmayı bilenler, bir bahçıvan titizliğiyle kaynaştırma öğrencilerini de hayata kazandırmayı başarırlar ve biz de o öğretmenlerle gurur duyar onlara gıptayla bakarız. Avcılar İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Efecan, adı sorulduğunda cevap veremeyecek kadar içine kapanık durumda iken Sibel öğretmenin ilgisi, sevgisi ve sabrıyla bugün çok iyi bir gelişme sağlamış durumda. Basketbol oynuyor, halk oyunlarına katılıyor, şiir okuyup şarkı söyleyebiliyor. Bizi ziyaret eden öğretmenimiz ve okul müdürümüzle gurur duyduk, dünyalar tatlısı Efecan ve annesinin yüzündeki tebessümle mutlu olduk.” dedi ve ‘Önce Gülümset Sonra Öğret’ sloganıyla başlatılan etkinliklerde aktif roller alarak kısa sürede büyük mesafe kateden azimli öğrencimiz Efecan Ateş’i tebrik etti, keyifle okuyabileceği bir kitap seti hediye etti ve başarılarının devamını diledi. Ayrıca, Avcılar İlk/Ortaokulu Müdürü Oktay Akbulut’u ve Sınıf Öğretmeni Sibel Çay’ı özverili çalışmalarından dolayı kutladı. 

 

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.