BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir'de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Balıkesir'de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı Yapıldı

 

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde Balıkesir Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı başkanlığında, yeni eğitim öğretim yılının değerlendirildiği bir toplantı yapıldı, toplantıya; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Aşık ve Özcan Özen, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Betül Yıldız ve Onur Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Ciğer ve 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü katıldı.

"Destekleme ve Yetiştirme Kursları, İzinsiz Eğitim ve Öğrenci Barınma Faaliyeti Gösteren Yerler, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler" başlıklarının ana gündem maddelerini oluşturduğu toplantıda; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın  Ali Tatlı; 2023-2024 eğitim öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na ilişkin kılavuzun yayımlandığını, tüm çalışmaların yeni düzenlemelere göre özveriyle yürütülmesi gerektiğini belirtti. Kılavuzda yer alan değişikliklerden bahsederek sürecin İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve ilgili Şube Müdürleri tarafından yakinen takip edilmesinin önemine değindi.

"İzinsiz Eğitim ve Öğrenci Barınma Faaliyeti Gösteren Yerler" ile ilgili yayımlanan genelgedeki talimatlar üzerinde duran İl Müdürümüz Sayın Ali Tatlı, genelgede belirtilen izleme ve koordinasyon komisyonlarının aktif bir biçimde çalışmasıyla herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden ilimizdeki denetimlerin sıkı bir şekilde yapılması, gerekli yasal işlemlerin uygulanması ve bu konuda herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

11 Eylül Pazartesi günü tüm kademeler için başlayacak olan 2023-2024 eğitim öğretim yılının hazırlıkları toplantıda ele alındı. Bu süreçte okulların fiziki altyapılarının hazırlanması, öğretmen ve yönetici kadrolarının düzenlenmesi, eğitim materyallerinin planlanması, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik yayımlanan genelgenin İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizce incelenmesi ve genelgede belirtilen hususlarla alakalı çalışmaların özveriyle yürütülmesi, ücretsiz ders kitaplarının dağıtım sürecinin yakından takip edilmesi, taşımalı eğitim ve ücretsiz yemek konusundaki planlamaların ve ihalelerin ivedi şekilde tamamlanması gibi birçok konu masaya yatırıldı.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları, devam eden ve planlanan çalışmalar, eğitim yatırımları, güçlendirme, bakım ve onarım çalışmalarının son durumu hakkında bilgi verdiği toplantıda görüş, öneri ve talepler dile getirildi. Yeni eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde sürdürülmesi ve öğrencilerin nitelikli eğitim alabilmesi için eğitimin tüm paydaşlarının iş birliği ve ortak çabasının gerekliliği üzerinde duruldu.

 

 

23-08-202323-08-202323-08-202323-08-202323-08-2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.