BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir'in Öğretmenleri Tarımı Kodluyor!

Balıkesir'in Öğretmenleri Tarımı Kodluyor!

 

Balıkesir Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün "Topraktan Bilime, Teknoloji ve İnsan" isimli projesi Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından Türkiye genelinde desteklenen 100 projeden biri olmayı başardı.

Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Dr. Hasret AYDIN koordinatörlüğünde yürütülen proje ile Balıkesir'de görev yapan 30 öğretmen alanında uzman eğitmenlerin rehberliğinde hayallerindeki akıllı sera modelini tasarlama ve uygulama şansı bulacaklar. Projede doğa, teknoloji, sanat, psikoloji ve sağlık temelli etkinliklere yer verileceğini belirten Dr. Hasret AYDIN, teknolojik yeniliklerin kullanılmasında öğretmenlerin büyük bir dönüşüm gücüne sahip olduğunu ifade etmiştir.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK, Endüstri 4.0 çağında ekoloji ve teknoloji temelli yaklaşımları yakından tanımanın büyük önem arz ettiğini ve bu projenin doğaya aşık, teknolojiye meraklı öğretmenlerimize yeni ufuklar açmasını hedeflediklerini belirtmiştir. 

19-25 Eylül tarihleri arasında Burhaniye BUBYO Uygulama Otelinde gerçekleştirilecek projeye ayrıca Edremit Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Edremit Fotoğrafçılık Derneği de destek vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.