BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİGEP 5. İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Edremit'te Gerçekleştirildi

BİGEP 5. İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Edremit'te Gerçekleştirildi

 

 

Balıkesir Valisi Sayın Hasan ŞILDAK'ın himayelerinde gerçekleştirilen, Balıkesir'in eğitim anlayışında dönüşüme yol açan BİGEP İl Değerlendirme Toplantı'sının beşincisi Edremit ilçesinde gerçekleştirildi. Sabah 9 itibarıyla Edremit'e gelen Sayın Hasan ŞILDAK, Güre Adrina Termal Hotel'de düzenlenen toplantılara başkanlık etti. İlk toplantı Edremit Kaymakamı Ahmet ODABAŞ, İl Millî Eğitim Müdürü Ali TATLI ve 20 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Vali Sayın Hasan ŞILDAK başkanlığında düzenlendi. Toplantıda ilk sunumu Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Yakup ÖZBEK yaptı. Bu sunumunda yürütülen ve planlanan çalışmaları, BİGEP'e ilişkin istatistiki bilgileri paylaştı. Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ali TATLI, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin kapsamlı verileri içeren sunumunu gerçekleştirdi. 20 İlçe Millî Eğitim Müdürünün de ilçelerine ilişkin verileri paylaştığı toplantının ardından Vali Sayın Hasan ŞILDAK, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Edremit'te düzenlenen ikinci toplantı ise okul müdürlerinin, okul zümre başkanlarının ve BİGEP sorumlusu öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK, eğitimin ülkemizin kalkınmasındaki önemine şu sözlerle dikkat çekti: Gazi Mustafa Kemal Atatürk: "En önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur." der. Ülkemizin istikbali olan evlatlarımızın terakkisi, devletimizin hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız için elzemdir. Eğitimde kaybedecek hiçbir ferdimiz yoktur. Bu düsturla çalışmalarımızı sürdüreceğiz, ecdadımıza layık nesiller yetiştireceğiz. Konuşmasının sonunda eğitime katkıları sebebiyle Balıkesir Valisi Sayın Hasan ŞILDAK'A teşekkürlerini sunan Yakup ÖZBEK, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ali TATLI ve Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet ODABAŞ, BİGEP'e ilişkin bilgiler içeren konuşmalarını yaptılar. 

Toplantının son konuşmasını Sayın Hasan ŞILDAK gerçekleştirdi. Konuşmasında BİGEP'e inanan, bu projenin gerçekleşmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin emek sarf eden öğretmenlerimize teşekkür eden Sayın ŞILDAK, BİGEP'in öğretmenlerimizin özverisiyle amacına ulaşacağını ifade etti. Toplantının son bölümünde katılımcılar, Balıkesir Valisi Sayın Hasan ŞILDAK'A sorular yönelttiler. Okul idarecileri ve öğretmenlerden gelen önerileri büyük bir dikkatle dinleyen Sayın ŞILDAK, bu öneriler ışığında yapılacak düzenlemeler ayrıntılı olarak görüşüldü

 

 

21-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.