BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi, İmanın İmkânı, Ebabillerin Filleri Yendiği Gündür... Tüm Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun...

Çanakkale Zaferi, İmanın İmkânı, Ebabillerin Filleri Yendiği Gündür... Tüm Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun...

 

Eşine az rastlanan kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin 106.yıldönümünü gururla kutlamaktayız.

Bu toprakların her ferdi bu büyük destandan çok kıymetli dersler almıştır. Ruhumuzu besleyen birlik, beraberlik, fedakarlık, vatanseverlik değerlerinin en güzel örneklerini gördüğümüz bu büyük destanı yazan ecdadımız, asıl dersi Çanakkale'de, önce bütünlüğümüze göz diken düşmanımıza, sonra da tüm dünyaya vermiştir. Binlere karşı bir de olsa bu yüce milletin bağımsızlık mücadelesinden ödün vermeyeceğini, değil Çanakkale bir karış vatan toprağından vazgeçmeyeceğini bu büyük zaferle tarih kitaplarına kazımıştır.

Tarih boyunca sayısız kahramanlıklara imza atan bu yüksek karakter, Çanakkale'de tüm dünyaya bir de insanlık dersi vermiştir. Kahraman ecdadımız, savaş meydanında dahi düşmanlarından merhamet ve şefkati esirgememiştir. Öyle ki aziz şehitlerimiz halen binlerce Anzak askeri ile destanın yazıldığı yerde yan yana yatmaktadır.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu büyük millet, topraklarımız üzerinde kurulan hain planları bölünmez bütünlüğü ve milli mücadele ruhuyla sayısız kez bertaraf etmiştir, etmeye de devam edecektir.

Tohumları Çanakkale'de atılan birlik ve beraberlikle 15 Temmuz'da oynanmak istenen kirli oyunu bozarak şanlı tarihine bir destan daha eklemiştir.

Milletimizin sahip olduğu yüksek karakter ve onun yazdığı Çanakkale Destanı, her vatan evladı için övünç kaynağıdır. Kutlu zaferin 106.yıldönümünde bu toprakları bize vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum... 

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.