BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

 

 

 

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine 07.02.2022 tarihi itibarıyla başlayacağız. Okullarımıza verilen 2 haftalık aranın ardından coşku ile sınıflarını dolduracak olan sevgili öğrencilerimizin heyecanını yürekten paylaşıyorum. Ömrünü ilim öğretme yolunda, milletimizin istikbalini sağlam temeller üzerinde inşa etmek uğruna geçiren değerli meslektaşlarıma yeni eğitim öğretim döneminde muvaffakiyetler diliyorum.

Covid-19 salgını, devletimizi sağladığı aşılama süreci sonunda geçtiğimiz yıla nazaran daha hafif olarak sürse de henüz bu beladan tam manasıyla kurtulamadığımız, milletimizin malumudur. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Covid-19 belasından milletimizin hasar görmeden kurtulabilmesi adına canhıraş mücadele eden Sağlık Bakanlığımızın kıymetli sağlık personellerine de en derin şükranlarımı sunuyorum. Bizler de evlatlarımızın ve değerli öğretmenlerimizin sağlıklı bir biçimde eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirleri azami bir dikkatle uygulayacağız. Bu noktada devletimizin desteği ile 28 arkadaşımızı da okullarımızın yardımcı personel ihtiyacını karşılamak için istihdam ettik. Bizlere bu imkanı sağlayan Sayın Valimiz Hasan ŞILDAK'a, Sayın Kaymakamımız Ahmet ODABAŞ'a, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali TATLI'ya tüm eğitim camiamız adına şükranlarımı arz ederim. İlk dönemde olduğu gibi üzerimize düşen vazifeleri yerine getirip okullarımızda gerekli hijyen ortamını tesis edebilmek için büyük bir gayretle çalışmayı sürdüreceğiz.

Akademik başarıyı arttırmanın, Millî Eğitim Bakanlığımızın belirlediği "2023 Eğitim Vizyonu" yolunda büyük bir önem arz ettiğinin bilincindeyiz. Bu noktada Sayın Valimiz Hasan ŞILDAK'ın büyük önem verdiği BİGEP çalışmalarını, evlatlarımızın sınavlara gireceği eğitim öğretim sürecinin ikinci döneminde daha da fazla eğilerek sürdüreceğiz. Edremit ilçemizin güçlü bir akademik alt yapısı, birikimi olduğunu geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz LGS ve TYT neticeleri ile görebildik. Bu potansiyeli yeniden ortaya çıkarmak için titizlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Değerli Meslektaşlarım;

Yüz yüze eğitim sürecine geçtiğimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılında gösterdiğiniz fedakarlıklar ile evlatlarımızın akademik kayıplarını telafi edebilme noktasında büyük bir çaba gösterdiniz. Sizlere, bu fedakarlıklarınız için şükranlarımı sunarım.

Sevgili Öğrenciler;

Biliyorum ki yüz yüze eğitim sürecine geçiş döneminde büyük zorluklar çektiniz. Azminiz ile bu zorlukların üstesinden gelebileceğinizden hiçbir şüphem yoktur. Sizler büyük Türk milletinin bir ferdi olarak karşılaşılan güçlüklerle kolayca başa çıkabilmeyi en iyi bilen gençlersiniz.

Kıymetli Velilerimiz;

Sizler eğitim sürecinin en önemli dayanağını oluşturmaktasınız. Sizlerin desteği ile birçok zorluğu aşabilmekteyiz. Eğitim öğretim sürecinin ikinci yarısında da okul idarecilerimiz ile işbirliği içerisinde yavrularımızın arzu ettiğimiz yüksek akademik başarıya ulaşabilmeleri için çaba göstereceğinizden hiçbir şüphemiz yoktur. Bu süreçteki destekleriniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-22 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin hayırlı ve sağlıklı geçmesini temenni ediyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.