BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dev Eğitim Projesi İmzalandı.

Dev Eğitim Projesi İmzalandı.

 

Eğitim projesinin protokolü Edremit Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17.11.2016 tarihinde imzalandı.

İlçemizin Eğitimde Başarısını Artıracak Proje;

“Hedef 3’te 3”

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçemizde akademik başarının artırılması ve Ortak Sınavlar, LYS ve YGS sınav sonuçlarına göre yapılacak il sıralamasında ilçemizin ilk 3 ilçe arasında yer alması amacıyla “Hedef 3’te 3 projesi” hazırlanarak uygulanmaya başlandı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Hedef 3’te 3 projesinin hayata geçirilmesi ve uygulanması için hazırlanan proje bütçesinin karşılanmasında finansman sağlayarak projeye büyük destekte bulundu.

Proje İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde İlçemiz ortaokul ve liselerinde uygulanmaya başlandı. Projeye Edremit Kaymakamlığı 60 000 TL ve Belediye Başkanlığı 60 000 TL olmak üzere toplam 120 000 TL finansman sağlayarak destek oldular. Destek olunan finansman ile projenin deneme sınavları, kurslarda kullanılacak yaprak testler, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi, okullara kırtasiye ve toner desteğinin karşılanması planlanmaktadır. 35  Merkezde gerçekleştirilen destekleme ve yetiştirme kurslarında 471 öğretmen görev almakta olup 7200 öğrencimiz kurs görmektedir. Tamamen ücretsiz olan ve mezun öğrencilerimizin de faydalanabildiği kurslarda 132 mezun eğitim görmektedir. Öğrencilerimizin çalışmalarına hız vererek akademik başarının artırılmasına büyük katkı sağlayacak projenin bilgilendirme toplantılarının gerçekleştirilmesinin ardından 7 Kasım 2016 tarihinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ilk deneme sınavı başarıyla uygulanmıştır.

 

Proje Protokolü İmzalandı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Hedef 3’te 3 projesi işbirliği ve finansman protokolünü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde imzaladılar.

Akademik başarının artırılmasına yönelik çalışma ve projelerin uygulanmasını çok önemsediklerini belirten Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Sayın Valimizin başlattığı "BENGİ" projesinin bir alt projesi olarak ilçemizde uygulanmaya başlanan projemizin öncelikli amacı akademik başarının artırılmasıdır. Edremit oldukça başarılı bir ilçedir ancak hedefimiz her zaman ilk üçte yer almaktır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için ne kadar fedakârlık yapsak azdır. Bu nedenle projeye vermiş olduğu destekten dolayı Belediye Başkanı Kamil Saka’ya, projeyi hazırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, projede görev alan öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve  öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “projenin hedefine ulaşmasını ve Edremit’in akademik başarı alanındavar olan başarısını daha da artırmasını temenni ettiklerini;her alanda olduğu gibi eğitim alanında halkımıza desteklerini asla esirgemeyeceklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; projeye katkılarından dolayı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka’ya teşekkür ettiğini belirterek; “Hem destekleme ve yetiştirme kurslarımızın çalışmalarına hız vermek hem de akademik başarımızı artırarak İlçemizi daha iyi yerlere taşıyabilmek adına hazırlanan bu projede; emeği geçen ve geçecek olan tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve proje kapsamında sınavlara hazırlanacak olan sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi. 

 

 

17-11-201617-11-201617-11-201617-11-201617-11-201617-11-2016

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.