BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Dünyanın Her Yerinde Öğretmenler Toplumun En Saygıdeğer Unsurlarıdır." 

 

Atatürk'ün tüm zamanlar için geçerli olan bu sözünü içinde bulunduğumuz süreçte yaptıkları özverili çalışmalarla bir kez daha kanıtladı öğretmenlerimiz. Eğitim seferberliğinin başlıca unsurları olan fedakar öğretmenlerimiz, salgınla mücadelede sahaya da inmekten geri durmadılar. Öğretmenlerimiz aylardır gece gündüz demeden EBA'da, bilgisayar ve telefon başında öğrencilerimizin en verimli şekilde öğrenim görmesi için üstün gayret sarfediyorlar. Öğrencilerimizin akademik başarısından sağlık durumuna, gelecek kaygısından ruhsal sağlığına kadar her konuda salgından en az hasarla kurtulmaları için canla başla mücadele veriyorlar. Bununla yetinmeyip halkımızın sağlığı için filyasyon ekiplerinde görev alarak sahada da salgınla mücadelede etkin rol oynuyorlar. Gönüllü Vefa Destek Gruplarına katılarak pozitif veya temaslı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için tüm imkanlarını seferber ediyorlar. Bu topyekün mücadelede kendi sağlıklarından, istek ve ihtiyaçlarından ödün vererek bu süreci yöneten fedakar öğretmenlerimize ne kadar saygı göstersek onlarla ne kadar gurur duysak az kalır. "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." diyen bir kültürün mensupları olarak bu olağanüstü süreçte gösterdikleri insanüstü çabaya nasıl ne şekilde iltifat etsek yine de bu emeklerin karşılığını veremeyiz.

Ben her mecrada dile getirdiğim gibi buradan da bir kez böyle fedakar bir meslek grubunun mensubu olmaktan duyduğum gururla kıymetli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Yakup ÖZBEK

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.