BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Rüzgarları Yenilenen Formatıyla Esmeye Devam Edecek.

Edebiyat Rüzgarları Yenilenen Formatıyla Esmeye Devam Edecek.

 

Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Edebiyat Komisyonu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, BENGİ Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında, Müdürlüğümüz tarafından; Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek amacıyla 3 yıldır yürütülen ve olumlu dönütlerini aldığımız Edebiyat Rüzgarları Projesinin yenilenen bir formatla devam etmesine karar verildi. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç'un başkanlık ettiği Edebiyat Komisyonu toplantısında projenin yeni formatıyla ilgili düzenlemeler görüşüldükten sonra yıl içinde proje kapsamında yapılacak çalışmalar planlandı. 

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: "Lise öğrencilerimize edebiyatı sevdiren, onları okumaya ve dolayısıyla yazmaya teşvik eden "Edebiyat Rüzgarları Projesi" ile Atilla İlhan'dan Necip Fazıl Kısakürek'e, İskender Pala'dan Turgut Uyar'a, Nazım Hikmet'ten Bahadır Yenişehirlioğlu'na edebiyat dünyamızın 21 önemli şahsiyetini şiir okuma ve eser okuma yarışmalarıyla tanıtmaya çalışılarak derece alan öğrencilerimizi ödüllendirdik. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle değerli bir projeden vazgeçemedik ve yeni düzenlemeler ile projeyi sürdürmeye karar verdik. Edebiyat Rüzgarları nezdinde yine birlikte yürüttüğümüz okuma etkinlikleri kapsamında okul ziyaretleri, Okur-Yazar Buluşmaları, Okul Bültenleri gibi öğrencilerimizi okumak ve yazmak için güdüleyen çalışmalarımızın meyvesi olarak tamamen öğrencilerimizin kaleme aldığı Kayda Değer adlı kitabımız 2018 yılında yayınlandı. Kayda Değer'in aldığı olumlu tepkilerle bizi mecbur bıraktığı Öğretmen Yazarlar Projesinin çıktısı olan "Berceste" adlı ikinci kitabımızın basımı tamamlandı.  Öğretmen Yazarlar olarak eser verdiğiniz kitabımızın tanıtımını önümüzdeki günlerde yapacağız. Okullarımıza edebiyatımızın önemli değerlerini taşıyan Edebiyat Rüzgarları, Kayda Değer, Öğretmen Yazarlar gibi projelerimizin yerel ve ulusal basında yer almasında ve eğitim camiasında örnek gösterilmesinde Edremit Komisyonunun özverili çalışmalarının katkısı çok büyük. Komisyon üyelerimiz Ümit Aliplik, Mustafa Süs, Cavit Kırcı, Ebru Yeşilyağcı, Hasibe Durgut, Kudret Zeytun, Işıl Atak ve Tuncay Çoğul'a çok teşekkür ederim." dedi. Toplantı sonunda müdürlüğümüzce yürütülen Öğretmen Yazarlar Projesi kapsamında ilçemizde görev yapan 96 yönetici ve öğretmenin kaleme aldığı "Berceste" adlı kitabımız aynı zamanda kitabımızda da eser sahibi olan komisyon üyelerine hediye edildi. 

 

17-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-2019

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.