BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Rüzgârları Perşembe Günü Esmeye Başlıyor.

Edebiyat Rüzgârları Perşembe Günü Esmeye Başlıyor.

 

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı´nın himayelerinde gerçekleştirilen, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız koordinesinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında, müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Edebiyat Rüzgârları Projesi”, Edremit genelindeki lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir okuma yarışması ile 10 Ocak Perşembe günü başlıyor. 

Edebiyat Rüzgârları Projesi yarışmalarının ilki Edremit Körfez Anadolu Lisesi tarafından organize ediliyor. Okulun konferans salonunda düzenlenecek olan bu ilk yarışmada öğrencilerimiz edebiyatımızın değerli şahsiyetlerinden Erdem Bayazıt’ın “Sana, Bana Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’’ isimli eserini en iyi şekilde okumak için yarışacaklar. Birincilik ödülü 500 ₺, ikincilik ödülü 300 ₺, üçüncülük ödülü 200 ₺ olan yarışmada dereceye giren öğrencilere ayrıca plaket verilecek. Katılımcı tüm öğrenciler ise Katılım Belgesi alacaklar. Tüm yarışmacı öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.