BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit 3 Proje ile 11. TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde

Edremit 3 Proje ile 11. TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nun (TÜBİTAK) her yıl düzenlediği Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Edremit, 3 proje ile Bursa Bölge finalinde sergilenecek en iyi 50 proje arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında düzenlenmektedir.

İlimizin bağlı bulunduğu Bursa Bölge Finalinde 7 ilin katıldığı 50 proje sergilenecek. 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak bölge finalinde derece alan projeler Türkiye Finaline katılmaya hak kazanacaklar.

17-20 Nisan  tarihleri arasında   Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bölge Finali Sergisi ve Ödül Törenine İlçemizden katılmaya hak kazanarak ilçemizi gururlandıran öğrencilerimiz: 

 

Öğrenci Adı Soyadı

Danışman

Adı Soyadı

Okulu

Projenin Adı

Alanı

Efe  İzbudak

Ercan Bayar

Mevlana Ortaokulu

TA (Trafic Annoucement) Sistemi ile Çalışan Ambulans Yayınları 

Fizik

Alper Tufan

İbrahim Avcı

Akçay  Nihat Tansoy Ortaokulu

Sayıların Katlarından Çarpma İşlemine Bakış

Matematik

Rumeysa Koç

Zeynep Başoğlu

Şule Kızıl

Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulu

Kan Gruplarının ve Anne- Babanın Eğitim Düzeyinin Matematik Başarısına Etkisi

Matematik

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.