BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Proje Atılımı

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Proje Atılımı

 

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Rauf Koçak, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençliğe yönelik kültürel ve sanat projeleri kapsamında düzenlediği projeye başvuru yaparak “Hanım Yazarlar Edebiyat Topluluğu Projesi” ile onay alan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice Çam ve projeye katılan Zilan Adsan, Rabia Kaya, Irmak Azra Aytoz, Betül Tavşanlı adlı öğrenciler, bugün projenin etkinlik ve içeriğine yönelik bilgi vermek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç’u makamında ziyaret ettiler.

Proje sorumlusu Hatice Çam, “Hanım Yazarlar Edebiyat Topluluğu Projesi”nde edebi türlerin tanınması, Türk ve Dünya edebiyatının öncü şahsiyetlerinin incelenmesi ve örnek alınması, literatür taramasının öğretilmesi, yazar ve şairlerle bir araya gelip yazma eylemine dair deneyimler edinilmesi amacıyla oluşturulan toplulukta öğrencilerimiz “Nasıl yazmalıyız?” sorusunun yanıtını arayacaktır. Öğrenciler kendi hikâyelerinden ibaret bir hikâye kitabı hazırlayacak ve akranlarıyla bu deneyimlerini sunum hazırlayarak paylaşacak ve bu yolla arkadaşlarına örnek olacaklardır.” dedi. 

Proje ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “Proje tabanlı öğrenme yaklaşımında temel amaç, öğrencilere mevcut bilgileri aktarmaktan çok bilgiye ulaşma becerilerini kazandırmaktır. Bu tür çalışmalar, öğrencilerin derslere ve hayata farklı bir boyuttan bakmalarını, daha başarılı olmalarını, özgüven kazanmalarını sağlamaktadır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” diyerek öğretmen ve öğrencileri kutladı ve öğrencilere birer kitap hediye etti.

 

 23-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.