BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Anadolu Lisesi Öğrencileri Milset Expo-Sciences İnternational Fuarında Ülkemizi Temsil Edecekler.

Edremit Anadolu Lisesi Öğrencileri Milset Expo-Sciences İnternational Fuarında Ülkemizi Temsil Edecekler.

07-09 Haziran 2018 tarihleri arasında İzmir İli Çeşme İlçesinde düzenlenen OKSEFF (Oğuzhan Özkaya Education – Karademir Science Energy Engineering Fair) Bilim Fuarı’na Edremit Anadolu Lisesi öğrencilerinden Serhan Çetin ve Eray Eker, Danışman Öğretmenleri Mehmet Kural ile birlikte hazırladıkları ‘Bitki Bakım Asistanı Özge: Engelsiz ve Sosyal’’ proje’si ile katıldılar. Fuar sonucunda öğrencilerin hazırlamış olduğu projeler, Eylül 2019’da Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti Abu Dhabi’de gerçekleşecek olan MILSET Expo-Sciences İnternational Fuarında Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildi.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit Anadolu Lisesi öğrencileri Serhan Çetin ve Eray Eker’i, Danışman Öğretmenleri Mehmet Kural ve Okul Müdürü Özgür Yenigökçe ile birlikte makamında kabul etti. 

Başarılı öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik ederek, öğrencilere hediyelerini takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Yalnızca bir proje fuarı olmayıp, birçok aktivitelerin, kaynaştırma etkinliklerinin, çalıştayların ve bilimsel seminerlerin gerçekleştirildiği bir platform olan OKSEFF Bilim Fuarı’nda katılımcılar farklı ülkelerin kültürlerini de yakından tanıma fırsatı buluyor. Hazırladığınız projeler ile bilimsel düşünceyi ve bilimsel kültürü benimsemiş öğrenciler olarak ülkemize ve dünyamıza yeni ufuklar açacağınıza inanıyorum. OKSEFF’te projelerinizi sergilemekle hepiniz ödül aldınız. Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti Abu Dhabi’de gerçekleşecek olan MILSET Expo-Sciences İnternational Fuarı’nda ülkemizi temsil etmeniz bizleri gururlandıracaktır. Sizleri bu başarınızdan dolayı kutluyorum.” dedi. 

 

12-06-201812-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.