BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Anadolu Lisesi´nde Öğrencilerin Tablet Sevinci

Edremit Anadolu Lisesi´nde Öğrencilerin Tablet Sevinci

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Eğitimde Fatih Projesi” kapsamında tablet bilgisayar dağıtımı Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muharrem YENİGÜN’ün katılımıyla  Edremit Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

          Tablet bilgisayar dağıtım töreninin açılış konuşmasını yapan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, proje hakkında bilgi verdi.

Yusuf KOÇ, "Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Fatih Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimize tablet dağıtımını gerçekleştirmek amacı ile sizlerle beraberiz. Öğrencilerimizin sahip olduğu imkânlar, sahip oldukları teknolojik donanımlar giderek artıyor. Bu proje ile ülkemiz eğitimde sıçrama yapacaktır. Eğitimdeki sıçrama ülkemizin uluslararası camiada gücünü artıracak, milletimizin refah ve huzurunu da beraberinde getirecektir. Fatih Projesi, fırsatları artıran, eşitliği sağlayan eğitimde en üst teknolojiyi getiren projedir. Bu proje kendi alanında dünyadaki en iddialı ve en büyük projedir. Fatih Projesi kapsamında 2012-2013 öğretim yılından itibaren ülke genelinde olduğu gibi Edremit’te de Liselerimizde sınıflara etkileşimli tahtaların kurulum işlemi tamamlanmış olup, ortaokullarımızda ve ilkokullarımızda ise akıllı tahta kurulumları devam etmektedir. 2014 yılından 2015 yılına kadar 6 lisemizde 767 öğrenci ve 224 öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdik. 2015 eğitim yılında Edremit ilçesi genelinde 5 farklı lisemizde 10. Sınıfta okuyan 608 öğrenci ve 32 öğretmene bu hafta içinde tablet bilgisayar dağıtacağız. İlerleyen günlerde de ihaleler tamamlandıkça lise ve ortaokullarımızda okuyan diğer öğrencilerimize de tablet bilgisayarları dağıtılacaktır. Ayrıca 29 okulumuzda fiber internet kurulumu ile fatih projesinin alt yapısı çalışmaları devam etmektedir." dedi.

        Fatih Projesinin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başbakanlığı döneminde başladığını söyleyen Kaymakam Ali SIRMALI, "Bu proje ülkemizi Muasır Medeniyetler seviyesine yükseltmek için başlatılan bir projedir. Devletimiz ve hükümetimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için eğitimde büyük yatırımlar yapmaktadır. İlçemize yeni okullar kazandırmanın yanında mevcut okulların çağın gerektirdiği eğitim koşullarına uygun hale getirilmesi için çalışıyoruz. Fatih Projesi ile gençlerimiz daha iyi eğitim imkânına kavuştu. Gençlerimizin kendilerine sunulan bu imkânları en iyi şekilde kullanacaklarına; ailelelerine, vatanımıza, milletimize ve devletimize yararlı insanlar olacaklarına yürekten inanıyorum. Bu tablet bilgisayarları derslerinizde, eğitiminizde en iyi şekilde kullanmanızı diliyorum. Akıllı tahtalar ve tablet bilgisayarlar sayesinde öğrencilerimizin eğitimdeki başarılarının artacağına inanıyorum. Kaymakam Ali SIRMALI, önceki nesillerin çok zor şartlar altında okuduklarını, buna rağmen çok başarılı yerlere gelebildiklerini, geçtiğimiz günlerde bunun güzel bir örneği olarak Aziz SANCAR’ın yaptığı çalışmalarla Nobel ödülünü ve milletimizi gururlandırdığını söyledi. Dağıtımı yapılan tablet bilgisayarların öğrenciler tarafından eğitim amaçlı kullanacaklarına inandığını belirten SIRMALI öğrencilerin hedeflerini şimdiden belirleyip çalışmaları gerektiğini söyledi. Edremit’in üniversiteye yerleştirme ve TEOG sonuçlarına göre ilimizde iyi yerlerde olduğunu, bu başarıyı daha da arttırmak için birlikte çalışacaklarını belirtti. 

Konuşmaların ardından Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, Şube Müdürü Muharrem YENİGÜN, Okul Müdürü Özgür YENİGÖKÇE ve öğretmenler tarafından öğrencilere tabletleri hayırlı olması dileğiyle dağıtıldı.

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.