BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup ÖZBEK'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup ÖZBEK'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" unvanının verildiği bu anlamlı günün sene-i devriyesinde görevlerini hakkı ile gerçekleştiren Edremit'imizin değerli öğretmenlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi hislerimle kutluyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Sizler istikbalimizin teminatı olan öğrencilerimizi hakkıyla eğiterek vatanımızın sağlam temeller üzerinde yükselmesini sağlayan en kutsi mesleğin hizmet erlerisiniz. Türk milletinin milli kimliğinin korunmasında ve geleceğinin inşa edilmesinde rol alan eğitim neferlerisiniz. Öğretmenlerin değer ve hürmet gördüğü toplumlarda insanlar huzurlu ve faziletlidir. Türk hikayeciliğinin büyük ismi Ömer Seyfettin: "Anadolu insanı alim değil ama ariftir." der. Öğretmenlerinin kıymetini çok iyi bilen aziz Türk milleti, sizleri her fırsatta sevgiyle, saygıyla yad etmektedir. Sizler genç dimağlara şekil veren, ruh veren sanatkârlarsınız. Sadece bilgi aktarmakla yetinmeyerek sevginizle, sabrınızla, merhametinizle gençlerimizin kalbine dokunmaktasınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek az kalır. Hakkınızı ödeyebilmek mümkün değildir.

Her şart ve durumda merhameti, vicdanı, sonsuz sabrı ile bu kutlu eğitim yürüyüşüne nefes olan öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Emekli öğretmenlerimize saygılarımı sunarken, görevleri başında şehit düşen, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Görevi başındaki kıymetli öğretmenlerimize öğrencilerimizle birlikte mutlu bir ömür diliyorum. Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha tebrik ediyorum.

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.