BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yakup ÖZBEK'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

Ebediyete irtihalinin 83. sene-i devriyesinde Cumhuriyetimizin banisi, İstiklal Savaşımızın başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve rahmetle anıyorum.

Ömrü büyük mücadelelerle geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık ömrüne büyük zaferler sığdırmıştır. İleri görüşlülüğü ile milletimize ve devletimize yönelen tehditleri önceden görebilmiş, sağlam temeller üzerine inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet muhafazasını mümkün kılmıştır.

Atatürk; irade ve cesareti, öngörüleri ile dünyanın takdirini ve hayranlığını kazanmış bir liderdir. Atamızın fikirlerini, çalışkanlığını gelecek nesillere aktarmak mecburiyetindeyiz. Onun bu azminden ilham alacak Türk gençliği, Büyük Gazi'nin de ifade ettiği üzere milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma kararlılığını tüm dünyaya gösterecektir. 

Bizleri sömürgeci devletlerin işgalinden kurtaran, millî şuur ve benliğimizin tesisine yeniden imkân kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Atamızın Gençliğe Hitabesi'nde emrettiği üzere; Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimize, gelecek nesilleri bu hedef doğrultusunda yetiştireceğimize söz veriyoruz. Kabrin nur, ruhun şad olsun. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.