BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer'in 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer'in 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Heyecanlıyız, mutluyuz, umutluyuz, kararlıyız. Edremit ilçemiz sürekli gelişen ve değişen yapısı ile eğitim alanında da sürekli yenilenmeyi ve gelişimi zorunlu kılan dinamik bir şehirdir. Edremit'te iki bine yakın öğrencimiz ilk defa olmak üzere, yaklaşık 25 bin öğrencimiz yaz tatilinin ardından okullarına kavuşuyor, öğretmenleri ile buluşuyor.

Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

1840 öğretmenimiz ile bizler büyük bir aileyiz, omuzlarımızdaki önemli sorumluluğun bilinci ile 21. Yüzyılın Türkiye'sini oluşturmada geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğinize inancım tamdır. Aramıza yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza da hoş geldiniz diyor, tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Evlatlarınızın üzerine nasıl titrediğinizi biliyoruz, aynı duyguları bizlerde her bir çocuğumuz için hissediyoruz. Çocuklarımız evde sizlere, okullarda değerli öğretmenlerimize emanettir. Sizlerin desteği, hassasiyeti bizler için çok önemli bir güç kaynağıdır, çocuklarımız için ortak hedefimiz olan en iyi eğitimi sunmak ve onlara mutlu bir gelecek hazırlamak için sizlerle uyum içerisinde oldukça verimli bir eğitim öğretim yılı geçireceğimize inanıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bu güzel ülkemiz için en önemli yatırım, siz gençlersiniz. Ailenizin, öğretmenlerimizin ve devletimizin tek beklentisi siz gençlerin çok çalışması ve geleceğe emin adımlarla yürümeleridir. Sağlıklı, eğitimli, üretken, çalışkan, dürüst, araştıran, yorumlayan vb. özelliklere sahip olmak, gelişen dünyamızın gereksinimleridir ve sizlerin bu donanımlar ile hedefinize ulaşacağınıza inanıyorum. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Bu düşüncelerim ile, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in belirttiği üzere 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının Edremit içinde "eğitimde bir toplumsal seferberlik dönemi" olmasını temenni eder, şehrimiz ve ülkemiz için başarılarla dolu verimli bir yıl olmasını dilerim.

Değerli Öğretmenlerimize, Kıymetli Velilerimize, Sevgili Öğrencilerimize hayırlı olsun...

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.