BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit İlçe Milli Eğitim’den Bir Teknik Destek Projesi Daha

Edremit İlçe Milli Eğitim’den Bir Teknik Destek Projesi Daha

 

GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı ) tarafından bölge planı, sektörel, tematik ve mekânsal çalışmalar doğrultusunda stratejik tercihler ortaya konarak bu stratejileri desteklemek amacıyla oluşturulan Sonuç Odaklı Programlar (SOP) çerçevesinde, Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla açılan 2018 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan tarafından Ortaokul ve Ortaöğretim okullarının eğitim yöneticileri için hazırlanan “Eğitim Yöneticileri İçin Anlaşmazlık Çözümü ve Akran Zorbalığını Önleme Yöntemleri Eğitimi” projesi kabul edildi.

Son 1 yıl içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kabul gören 6. Teknik destek projesi olan bu proje ile GMKA Teknik Destek Hibe Programı kapsamında eğitim alanında kazanılan hibe miktarı 75.000 TL’ye ulaştı. 

Proje kapsamında 20 ortaokul Müdürü,  13 Ortaöğretim Okulu Müdürü toplamda 33 Okul Müdürü ile bu okullarda görev yapan 33 Müdür Yardımcısı olmak üzere toplamda 66 Eğitim Yöneticisi 10 gün süreyle okullarda şiddetin önlenmesi ve akran zorbalığının önlenmesine yönelik yüz yüze eğitim alacak olup eğitim temmuz ayı içerisinde gerçekleşecektir. 

 

17-05-2018

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.