BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Edremit Okusun Diye’’ İlk Yazar Buluşması Gerçekleşti.

“Edremit Okusun Diye’’ İlk Yazar Buluşması Gerçekleşti.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan BENGİ “Değerlerimizle Adım Adım” Projesi, Edremit ilçesindeki okullarda etkin olarak yürütülmektedir. Bu kapsamda, öğrencileri kitap okumaya teşvik etmesi hedeflenen ve yazarlarla tanışmasına olanak sağlayan etkinlikte öğrenciler, bu yılın ilk konuğu olarak Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal bir araya gelmenin heyecanını yaşadı. 

Hamiyet-Feridun Sözen İlkokulu öğretmen ve öğrencileri “BENGİ “Değerlerimizle Adım Adım” projesinin “EDREMİT OKUSUN DİYE” faaliyeti kapsamında okulun konferans salonunda Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal ile buluştu. Etkinlik okunan kitaplar hakkında soruların sorulduğu söyleşi ile başladı ve imza günüyle devam etti. Etkinliğe öğretmenleri ile birlikte 214 öğrenci katıldı. Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal, öğrenciler ile edebiyatın zenginliği, edebiyat sevgisinin insana kattıkları, kariyer ve hayat evrelerinde üstlendiği rol ile yazarlık ve kitaplarla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.  

Öğrencilerin hem sosyal yönden gelişmelerinin sağlandığı, hem de akademik başarı anlamında çok daha yüksek başarının hedeflendiği proje kapsamında düzenlenen yazar buluşma etkinliklerine öğrenciler de büyük ilgi gösterdi.

 

21-12-201721-12-201721-12-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.