BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boğaziçi Üniversitesi tarafından İlçemizdeki Rehber Öğretmenler ile Engelli Çocuğu Olan Ailelere Yönelik Eğitim Faaliyeti Düzenlendi.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından İlçemizdeki Rehber Öğretmenler ile Engelli Çocuğu Olan Ailelere Yönelik Eğitim Faaliyeti Düzenlendi.

            İlçemiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi tarafından ortaklaşa yapılan organizasyon ile Körfez Bölgesinde bulunan İlçelerdeki Rehber Öğretmenler ile engelli çocuğu olan ailelere yönelik bir dizi eğitim faaliyeti düzenlendi.  Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri tarafından 17 Nisan 2015 tarihinde sabah oturumunda İlçemiz Edremit Anadolu Lisesi Salonunda Edremit, Burhaniye, Havran, Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde görev yapan 80 Rehber Öğretmene “Okul Ortamında Öğrencilerde Görülen Davranış Problemleri” hakkında eğitim verildi. Yine aynı gün öğle oturumunda ise Edremit Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerinden 60 kişilik bir gruba “Ergenliğe doğru yola koyulmuşken: Haklarım ve topluma karşı sorumluklarım nelerdir?” konusunda bir eğitim faaliyeti düzenlendi. Eğitim Faaliyetinin 2. Günü olan 18 Nisan 2015 tarihinde saat 10:30 da Engelli çocuğu olan ailelere yönelik “Benim engelli bir çocuğum var: Farklı desteklere/hizmetlere nasıl ulaşabilirim? “ konusunda eğitim verildi. Eğitime yine Körfez bölgesindeki ilçelerden toplam 70 civarında veli katıldı. Eğitimde ailelere engelli birey ile engelli bireye sahip ailelerin kamu ve sosyal hayatta ne gibi haklarının olduğu bu hakları elde etmek için yapılması gerekenlerin neler olduğu hakkında bilgi verildi. Bunun yanında engelli bireylerin eğitimi, ev ortamında çocukların eğitimlerine her evde bulunabilen basit araç gereçlerle nasıl destekte bulunacağı hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi. Eğitime katılan aileler bölgemiz de bu anlamda ilk kez bir eğitim düzenlendiğini, bölgelerinde ailelere yönelik hiçbir eğitim faaliyeti düzenlenmediğini ve bu eğitimi çok beğendiklerini belirtip bu eğitimde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Eğitimler hakkında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf KOÇ “ İlçemiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapmış olduğu bu eğitim faaliyetinde görev alan Boğaziçi Öğretim Üyesi Yard.Doç Sayın Dr.Hande SART, Araştırma Görevlisi Sevde BARIŞ ve Hüseyin YÜKSEL ile lisans öğrencilerine ve eğitime katılan Rehber Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.