BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele Veriyor.

Edremit Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele Veriyor.

 

BENGİ Projesi kapsamında Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde İTÜ Maden Mühendisliği Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural tarafından, okul yöneticilerine ve öğretmenlere “Yaşanabilir Bir Çevre İçin Ele Ele’’ konulu konferans verildi.

Gerçekleştirilen konferansın ana konusunu çevre bilinci ve sağlıklı beslenme oluşturuyor. Konferansın açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Orhan Kural bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Prof. Dr. Orhan Kural, "Bu konferans sonrasında, hayata geçireceğimiz önemli şeyler var. Öncelikle Çevre bilincimizi arttırmalı ve israfı azaltmak için yapılması gerekenler konusunda ailemize, arkadaşlarımıza, çocuklarımıza bilgiler vermeliyiz. İsrafın Müslümanlıkta olmadığını, insanın ihtiyacı olduğu kadar alması gerektiğini, popüler kültürü değil kendi kültürümüzü sahiplenmeyi öğrenmeliyiz. Doğa sevgisini ve hayvan sevgisini çocuklarımıza vermeliyiz. Fast food´un ne kadar zararlığı olduğunu, gazlı içeceklerin ne kadar zararlı olduğunu bildiğimiz halde bunları tüketmekten artık vazgeçmeliyiz.’’ dedi. Katılımcılara insanların farkında olmadan nasıl dünyayı kirlettiklerini anlatan Prof. Dr. Kural, başta sigara olmak üzere madde bağımlılığı ile tüm kötü alışkanlıkların insanlara ve çevreye verdiği zararları anlattı. Dolaştığı ülkeler ve ilginç örneklerden bahsetti. Kural, katılımcılara birer birey olarak dünyaya nasıl katkıda bulunmaları gerektiğini ifade etti. 

Konferansın sona ermesiyle birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fehim Altun tarafından Prof. Dr. Orhan Kural’a BENGİ Projesince düzenlenen etkinliğe katılımları ve paylaştığı değerli bilgiler için teşekkür edilerek, plaket takdim edildi. 

 

 20-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.