BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit'te 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Anlamlı Etkinlik

Edremit'te 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Anlamlı Etkinlik

 

 

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Edremit Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Edremit Hamiyyet-Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile birlikte anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Edremit İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen  etkinlikte iki okulun öğrencileri "Dünya Birlikte Güzel" pankartları eşliğinde güneş ve gökkuşağı kompozisyonu oluşturarak  engelli farkındalığı konusunda önemli bir mesaj verdiler.

Hamiyet- Ferudun Sözen  Özel Eğitim  Uygulama Okulu Özel Eğitim Öğretmeni Elvan Bulduk ve Edremit Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi  Beden Eğitimi Öğretmeni Haşim Karagöz'ün öncülüğünde gerçekleşen etkinliği Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Özbek, Hamiyyet- Ferudun Sözen  Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Altan Demirel ve  Edremit Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mahmut Bulduk birlikte takip ettiler. Drone çekiminin de yapıldığı etkinliğin sonunda Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Özbek, özel eğitim öğrencilerimizle beraber pasta keserek bu anlamlı haftayı kutladılar. 

Hafta kapsamında 10 Mayıs Salı günü de Edremit Hamiyyet-Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ve Akçay Saniye Karagözoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri Akçay Kordon'da bir farkındalık yürüyüşü ve ardından Uçurtma Şenliği düzenlediler. Engelliler Haftası ile ilgili anlamlı pankartların taşındığı yürüyüşe vatandaşlar da alkışları ile destek verdiler.

 

 11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.