BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit’te 15 Okula Daha Beyaz Bayrak

Edremit’te 15 Okula Daha Beyaz Bayrak

  

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu ‘’ Beyaz Bayrak Uygulaması‘’ kapsamında Edremit’te 15 okula daha ’’Beyaz Bayrak’’verildi. Şimdiye kadar Edremit‘te 22 okulumuzun aldığı ‘’Beyaz Bayrak’’ sayısı bu sene ile beraber 37 okula yükseldi. Okullarımız , İl merkezinde düzenlenen törenle ‘’Beyaz Bayrak ve Belgelerini‘’ aldılar. 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü; ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe konulmuştur. 

Altıeylül Yarış Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen törene, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Dt. Ömür Akyıldız Ereğiz, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Aydın Doran, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe, Ferhan Şahin, Fatih Aka, Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri ve ödül alan okulların yöneticileri katıldı. 

İlçemiz okullarından; Akçay Nihat  Tansoy Ortaokulu , Edremit Sarıkız Anaokulu ,Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu ,Zehra Baysal Anaokulu ,Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Fatma Sevim Kıyakoğlu  Anaokulu ,Edremit  Anadolu İmam Hatip Lisesi ,Hamiyet Feridun Sözen İlkokulu, Özel üstek İlkokuluOrtaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu,Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu,Edremit Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi yapılan tören ile ‘’ Beyaz Bayrak ve Belgelerini’’ aldılar. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ yaptığı konuşmasında; ‘’ Edremit’ten Filistine giden öğrencilerimiz; İsrail tarafının çok temiz ,Filistin (Müslümanlar) tarafının ise çok kirli olduğundan bahsederek Hocam hani temizlik imandan gelirdi? diye sordular’’ dedi. Eğer biz Müslüman isek temiz olmak zorundayız  ve Değerler Eğitimi’nin özünde de bu vardır diyerek ’’ Değerler Eğitimin’’ çok önemli olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti; 

‘’Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ Projemizin en önemli ayaklarından biri değerler eğitimi. Değerler eğitimi noktasında bir erozyon yaşamaktayız. Maalesef yavaş yavaş değerlerimizi kaybetmeye başladık. Okullarımızdaki fiziki güzelliklerin yanı sıra misafirperverlik, temizlik, saygı gibi birçok değerimiz ile değerler eğitimi noktasında da inşallah hep beraber öğrencilerimizi çok daha güzel yetiştireceğiz.” Dedi. “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında yapılan değerlendirme sonucunda Balıkesir ili genelinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 151 okulun müdürlerine sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 

Toplu fotoğraf çekimiyle “Beyaz Bayrak” sertifika töreni sona erdi. 

 

 

29-09-201729-09-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.