BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit’te 38 Okul Beyaz Bayrak Sahibi Oldu.

Edremit’te 38 Okul Beyaz Bayrak Sahibi Oldu.

 

Okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi ve sağlığın iyileştirilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan 05/06/2015 tarihli “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü’’ gereğince 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimler sonucunda İl Genelinde Edremit İlçesi en çok sayıda Beyaz Bayrak alan okul/kurum sayısına sahip İlçe olmuştur.

Bugün, Altıeylül Hüma Hatun Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törene; İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Refik Budak, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Haydar Aydın, Mustafa Solak ve Mustafa Uras, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Güleç, Fahri Acar ve Ercüment Kutlu ve okul yöneticileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız; “Öğrencilerimiz Bizim Geleceğimiz.’’ dedi.

“Temizlik imandandır!” anlayışına sahip bir dinin mensupları olarak önce temiz olmak zorunda olduğumuzu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Dolayısıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizi akademik başarı yönünden hayata hazırlamak kadar onların sağlıklı nesiller olarak yetişmelerini sağlamak da en önemli görevlerimizden. Okullarımızın dersliklerinden kantinlerine, spor salonlarından bahçelerine kadar temiz ve hijyen açısından kusursuz olması bizler için çok önemli.

Bizler bu amaç doğrultusunda ilimizdeki okullarımızın sağlık ve hijyen noktasında belli bir seviyeye ulaşması, örnek okullar olması için ciddi çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalar sonunda hamd olsun ilimizde beyaz bayrak sertifikası almaya hak kazanmış okul sayısı 560’a ulaştı. Şu an ilimizdeki 842 kurumun 560’ında beyaz bayrak sertifikası mevcut. Bu oran, Türkiye genelinde %32 iken ilimizde %67…

842 kurumumuzun 560 tanesinde bu güzelliği yakalayabilmiş olmak, bizler için gerçekten büyük bir mutluluk vesilesi. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 251 okulumuzu tebrik ediyor; değerli idarecilerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Yine bu protokol kapsamda desteğini okullarımızdan eksik etmeyen İl Sağlık Müdürlüğümüzün değerli yönetici ve çalışanlarına da yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe de konuşmalarında: “Beyaz Bayrak uygulaması başlatıldığında başvuran okul sayısı 35, ödüle layık görülen okul sayısı 12 iken bugün ilimizde 560 okula ulaşılması büyük bir başarı. Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde bir sayıya ulaşmış durumdayız. Bu sayılar okullarımızın artık daha temiz olduğunun göstergesidir. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulları ve idarecilerini tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından, beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların idarecilerine sertifikaları ve beyaz bayrakları verildi.

 

Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okul/Kurumlarımız

1-Özel Edremit Uğur İlkokulu

2-Özel Edremit Uğur Ortaokulu

3-Özel Edremit Uğur Anadolu Lisesi

4-Edremit Rehberlik ve Araştırma Merkezi

5-Gazi İlkokulu

6-Edremit 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu

7-Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu

8-Özel Edremit Bahçeşehir Anaokulu,

9-Salih Korkut Budaras İlkokulu,

10-Hacıaslanlar İlkokulu

11-Edremit Halk Eğitimi Merkezi

12-Yaşyer İlkokulu,

13-Ortaoba Eşref Kaya İlkokulu,

14-Ortaoba Eşref Kaya Ortaokulu,

15-Zeytinli İlkokulu

16-Zeytinli Ortaokulu

17-Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

18-Nilüfer Hatun Anaokulu

19-Şehit Hamdibey İlkokulu

20-Edremit Merkez Anaokulu

21-Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

22-Şehit Öğretmenler İlkokulu

23-İstiklal İlkokulu

24-Dokuzeylül Ortaokulu

25-Yılmaz Akpınar İlkokulu,

26-Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulu,

27-Özel Ekim Temel Lisesi,

28-Mimar Sinan İlkokulu

29-Mevlana Ortaokulu

30-Şehit Kadir Altınöz İlkokulu

31-Şehit Kadir Altınöz Ortaokulu

32-Altınoluk Necmi Şahin İlkokulu

33-Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi

34-Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

35-Özel Mektebim Anaokulu

36-Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi

37-Özel Mektebim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

38-Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.