BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit’te Eğitim, Yatırım Ve Projeler Anlamında Başarılarla Dolu Bir Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi.

Edremit’te Eğitim, Yatırım Ve Projeler Anlamında Başarılarla Dolu Bir Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi.

 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında, Şube Müdürleri Fehim Altun, Kazım İncel, Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan ve 87 okul müdürünün katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleşti. Toplantının gündeminde, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalar ele alındı. Bu çalışmaları içeren slayt sunumu Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan tarafından yapıldı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “Her eğitim yılının sonu bizim için hem kendimizi yenilemek hem de daha ileriye adım atabilmek ve daha özgün, daha güzel işler ortaya koyabilmek için bir fırsat niteliğindedir. Bu nedenle 2017-2018 eğitim öğretim yılına da bu gayelerle başladık. Başta akademik başarı olmak üzere sosyal faaliyetler, değerler eğitimi, projeler ve yatırımlar gibi pek çok alanda bulunduğumuz seviyenin üzerine çıkmayı hedefledik. Çok şükür eğitim öğretim yılı sona erdiğinde görüyoruz ki bunu başarmışız. Edremit ilçesi olarak yıl boyunca eğitim dendiğinde adından başarılarla söz ettiren bir ilçe olmayı bu yıl da başardık diyerek; eğitim-öğretim yılı faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesini yaptı, okul müdürlerine eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları başarılı ve özgün çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yaz aylarında 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Son Bir Yıl İçerisinde Öne Çıkan Proje ve Çalışmalar Değerlendirildiğinde;

 

8. ve 12. Sınıflara yönelik Hedef 3’te 3 Projesi gerçekleştirildi.

Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında 1260 öğretmen ve 16.531 öğrenci Çanakkale, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Konya ve Edirne gibi medeniyetimizin başkenti olan yerleri ziyaret ettiler.

30 okulumuzda 52 öğretmenimizin sorumluluğuyla öğrencilerimiz 53 yetime kardeş oldular.

“103. Yılında Çanakkale” Projesini hayata geçirdik. Bu projeyle Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünde 15 yaşındaki 103 öğrencimiz okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla Çanakkale’ye anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.

“Vatana Değer Katanlar” Projesi kapsamında Kimya dalına Nobel Ödülü alan  Bilim İnsanı Aziz Sancar, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin, Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ve Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın anlamlı bir programla anıldı.

“Ailemle Okuyorum” projesi kapsamında ilçemizde çok sayıda öğrencimiz aileleriyle birlikte evlerinde de kitap okudular.

“Edremit Okusun Diye” Projesi kapsamında okullarımızın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonları ile 22 yazar öğrencilerle bir araya geldiler.

Öğrencilerimize ücretsiz olarak 22.516 kitap dağıtıldı.

Her şeye Değer Öyküsüyle Türküsüyle” programı öğretmenlerimizce gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi konulu “Zaferin Sessiz Çığlığı” adlı tiyatro ve müzik gösterisi gerçekleştirildi.

Özel Öğrencilerimize yönelik olarak “Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası” gerçekleştirildi.

Edremit İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.

Sportif Faaliyetler kapsamında öğrenci ve öğretmenlere yönelik futbol, voleybol, hentbol ve masa turnuvası turnuvaları düzenlendi.

“EDROBOTİK Projesi” kapsamında 18 okulumuzda robotik ve kodlama çalışmaları başladı; Bilişim teknolojileri öğretmenleri ve okul müdürlerinden oluşan 46 kişilik bir ekiple Manisa’ya iyi uygulama örneklerini yerinde inceleme amaçlı bir eğitim gezi düzenlendi.

Öğretmenler ve idarecilere yönelik 9 seminer düzenlendi. ( TÜBİTAK Semineri, E-Twinning Semineri, Rehber Öğretmenlere Yönelik Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Eğitimi, Yenilikçilik Ödülleri Semineri,  Mehmet Altay Semineri, Orhan Kural Semineri, Sıtkı Karaca Semineri, TÜBİTAK Araştırma Projeleri Hazırlık Semineri, Mobil Uygulamalar ve 3D Yazıcı Kullanımı Semineri)

Edebiyat Rüzgârları kapsamında düzenlenen 8 yarışmada 6 yazar ve şairimiz eserleriyle anılarak; vatan şiirlerini güzel okuma ve Nasreddin Hoca Fıkralarını Canlandırma yarışmaları gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Hibe Programı kapsamında bu yıl Müdürlüğümüz tarafından ve okullarımızca hazırlanan 5 projemiz destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK Araştırma Projeleri bölge finallerinde ortaokullarımızdan 5 liselerden 3 projeyle yerimizi aldık. İlçemiz Edremit FERNUR Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Beyza Bayram, Aybüke Halıcı ve danışman öğretmenleri Semra Çelik Yenigün Türkiye Birinciliğini elde ederek bizleri gururlandırdılar ve İrlanda’da ülkemizi temsil etme hakkı kazandılar.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu tarafından Kosova’da bulunan 2 farklı okulla Kardeş Okul çalışmaları başlatılarak, Nisan Ayında İlçemizde misafir edildi.

Son 4 yılda devlet yatırımları ve hayırseverlerimizin katkılarıyla 232 derslik kazandırıldı.  Akçay, Kadıköy ve Altınoluk’ta planlamaya alınan 24’er derslikli birer ilkokulla birlikte 300’ün üzerinde dersliği ilçemize kazandırılmış olacak.

4’ü Bakanlığımız, 8’i Hayırseverler tarafından yapılan Z Kütüphanelerle birlikte İlçemiz genelinde Z Kütüphane sayısı 12’ye ulaştı.

28-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-2018 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.