BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit’te Geleceğin Yazarları Yetişiyor.

Edremit’te Geleceğin Yazarları Yetişiyor.

 

Edremit’te ortaokul ve liselerde görev yapan Türkçe ve Edebiyat Öğretmenleri, İlçemiz Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında hazırlıkları tamamlanan “Kayda Değer” isimli kitabı hazırlamak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında yapılan toplantıda bir araya geldiler.

Toplantıda; 33 okulda Değerler Eğitimi temasıyla aralık ve nisan aylarında çıkarılan okul bültenlerinin incelenerek; bu bültenlerden seçilen öğrenci eserlerinden oluşan dört yüz sayfalık bir kitabın basılmasıyla ilgili çalışmalar görüşüldü. Eserleri inceleyecek olan komisyonumuz Edremit’in küçük yazarlarının eserlerini okuyucuya sunmak üzere düğmeye bastı.

 

Genç nesillerde Değerler Eğitimi’nin küçük yaşlarda gelişmesini sağlamak, kitap okumanın yanında yazarak düşünme ve anlatma becerilerini geliştirmek ve öğrencilerin yazmış oldukları öykü, şiir, deneme, makale, anı, söyleşi vb. eserleri bir kitapta bir araya getirerek, geleceğin usta kalemlerini keşfetmek ve Okul içi BENGİ Projesi etkinliklerini tanıtmak amacıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında planlanan proje ile oluşacak eser ile yıl boyunca Değerler Eğitimi alanında öğrencilerin meydana getirdiği birbirinden güzel eserler yayınlanacak. 

 

13-06-2018

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.