BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit'te Okullarda Uyum Haftası Başlıyor ( 4-8 Eylül)

Edremit'te Okullarda Uyum Haftası Başlıyor ( 4-8 Eylül)

 

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı "UYUM HAFTASI" kapsamında okul öncesi eğitim,  ilkokul 1 ve lise 9'uncu sınıfa başlayacak öğrenciler  04 Eylül-08 Eylül 2023 tarihleri arasında okullarıyla buluşacaklar.

Okul öncesinde, aile ve çocuklarla gerçekleştirilecek uyum sürecine destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız hazırlanan okula uyum rehberinde, uyum haftasına yönelik uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneği, İlkokul 1'inci sınıflar için hazırlanan rehberde de uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneği bulunmaktadır.  Ortaokul 5'inci sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

                Tüm sınıf ve kademelerde ki öğrencilerimiz 11 Eylül'de okullarına başlayacaklar ve okulun ilk haftası  (11 Eylül-15 Eylül 2023) okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye yeni başlayacak öğrencilere "okullarda uyum rehberlik eğitim programı" uygulanacaktır. Uyum Haftası etkinlikleri ve uyum rehberlik eğitim programı ile velilerimizin ve öğrencilerimizin okullarını, öğretmenlerini, eğitim sürecini yakından tanımalarına yardımcı olunacaktır.

Velilerimizin ve öğrencilerimizin heyecanını paylaşıyoruz, bizlerde öğrencilerimize kavuşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz, üzerimizdeki sorumluluğun ve yükümlülüğün farkındayız ve tüm gücümüzle eğitim öğretim vazifemize sarılacağız. Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması adına, okullarımızda gerekli tüm tedbirleri aldık. 

2023-2024 Öğretim Yılında Edremit ilçemizde  25275 öğrenci okullarıyla buluşacak, İlkokul birinci sınıfa başlayacak yaklaşık 1800 öğrencimiz 4 Eylül Uyum Haftası ile eğitim hayatlarına merhaba diyecekler. Tüm öğrencilerimize sağlıkla mutlu başarılı bir eğitim hayatı dilerim. Yeni eğitim öğretim yılımız öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, velilerimize, yardımcı personellerimize hayırlı olsun. 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.