BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit’te Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmasın.!

Edremit’te Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmasın.!

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuryazarlık seferberliği Tugay Komutanlığında ve İlçemiz okullarından Gazi İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu İlkokulu, Yol Ören İlkokulu, Yılmaz Akpınar İlkokulu, Altınoluk Mustafa Erçetin Ortaokulu, Şehit Kadir Altınöz İlkokulu, Halk Eğitimi Merkezi Ek Binası ve Kızılkeçili Mahalle Camisi’nde açılan kurslarla devam ediyor. Bugüne kadar hiç okula gitmeyen 297 vatandaşımız, ilk defa sıralara oturma heyecanı yaşıyor. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç; “Başlatılan seferberlik ile İlçemizde okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Çocuk eğitimi ve aile hayatında özellikle anne ve babaların öneminin, görev ve sorumluluklarının büyük olduğunu biliyoruz, bu sebeple bizler için yaşam boyu öğretmen olan ailelerin okuma yazma bilmeleri, toplumun geleceği açısından çok önemli. Sıkı bir çalışma başlattık, şuan da eğitim alan kursiyer sayımız 297’ye ulaştı. Açılan kurslarımız da her geçen gün artmakta. İnşallah bu çalışmalarımızın meyvelerini kısa bir sürede alacağız.’’ dedi.   

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.