BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit'te Uyum Haftası Başladı

Edremit'te Uyum Haftası Başladı

  

Edremit'te, eğitime uyum haftası başladı. İlk hafta itibariyle anasınıfı ve ilkokul birinci sınıflarda öğrenci katılımı oldukça fazlaydı. Bunda okulların Covid-19 sürecine uygun biçimde hazırlanmasının katkısı büyük oldu. Okullar, Edremit Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından denetlendi. Velilerin güveni sağlandı. Anasınıfına kaydı bulunan öğrencilerin 1057'si, ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin 1420'si uyum haftasında sınıflarını doldurdu.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda denetimlerini sürdürüyor. Okul Müdürleriyle koordinasyon içerisinde yürütülen çalışmalar, velilerin eğitim kurumlarına olan güvenini arttırdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün temin ettiği 131.709 adet maske ve 330 litre dezenfektan, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara teslim edildi. Personel ihtiyacının hızla giderilmesi de eğitim faaliyetlerinin sorunsuz biçimde sürdürülmesini sağladı.

Okula uyum sürecinde velilerimizin de sorumlulukları bulunmakta. Covid-19 önlemleri kapsamında velilerin okul bahçelerinde kalabalık oluşturmaması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığının salgın sürecinde aldığı tedbirler şu şekildedir:

Öğrenci ve personelin hasta, temaslı veya risklilik durumları Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki veri entegrasyonu yolu ile izlenecek ve okullara gerekli bildirim yapılacak. 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki tüm öğrenciler okula maske ile gelecek.

Öğretmenler, aşılanma durumundan bağımsız olarak okul bahçesine girişlerinden itibaren okulda bulundukları süre boyunca sürekli maske takacak. 

Ders sırasında sınıf pencereleri, öğrenciler açısından düşme ve çarpma gibi risk yaratmayacak şekilde önlemler alınarak mümkün olduğunca açık tutulacak ve doğal havalandırma sağlanacak.

Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerin, öğretmenlerin, diğer çalışanların kalabalık gruplar oluşturması önlenecek.

Okulun rutin temizliği sıklaştırılacak. 

Çocukların, öğretmenlerin ve diğer okul çalışanlarının el hijyeni için su ve sabun ile el yıkama olanakları sağlanacak ve ortak alanlara uygun sayıda el antiseptikleri konulacak. 

Okulun başlangıcında velilere olası hastalık durumunda bilgi paylaşabilmeleri için "Bilgilendirme Formu" verilecek. 

Yeni eğitim-öğretim yılının ülkemizin geleceği olan evlatlarımıza, kıymetli öğretmenlerimize hayır getirmesini dileriz.

 

 

 02-09-2021

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.