BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit'te Yeni Bir Mesleki Eğitim Alanı Açıldı.

Edremit'te Yeni Bir Mesleki Eğitim Alanı Açıldı.

 

 

Edremit'te öğrenim veren Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Körfezimiz, yeni bir mesleki eğitim alanı ve mesleki eğitim alan dalı ile buluşuyor.

Yıllardır öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından talep edilen "Adalet Alanı" İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün girişimleriyle 2021-2022 Eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacaktır. Böylelikle öğrencilerimizin ilgi alanları dahilinde, geleceklerine yönelik yeni bir seçenekleri daha olacak.

Ayrıca ilçemizde ithalat ve ihracat yapan firmalara kalifiye elemanlar yetiştirmek amacıyla yine Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan "Muhasebe ve Finansman Alanı"nın "Dış Ticaret Dalı"na da bu yıl öğrenci alınacaktır.

Öğrencilerimizi hayata hazırlamada önem arz eden yeni seçenekleri olacak olan alan ve dalların ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Mustafa CANBEY'e, Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ'a, Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL'a, okul yöneticilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.