BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretim Desteği ile İlgili Açıklama

          Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve 7 Ağustos 2014 tarih ve 29081 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler için Eğitim ve Öğretim Desteği verilmesine ilişkin tebliğ çerçevesinde yayımlanan e-Kılavuzda resmi okulların ve azınlık okullarının eğitim ve öğretim desteğine müracaat edebilecekleri bildirilmişti.
Eğitim ve Öğretim Desteği ile İlgili Açıklama

ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURULARI AĞUSTOS AYININ İLK HAFTASI BAŞLIYOR

               2015-2016 eğitim öğretim yılı için Eğitim ve Öğretim desteğine müracaatlar 2015 Ağustos ayının ilk haftasında yayımlanacak olan e-Kılavuza göre yapılacaktır.

          2015-2016 eğitim öğretim yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sonucunda özel okullara kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velileri de eğitim öğretim desteğine müracaat edebileceklerdir.

                                           ÖZEL OKULA KAYITLI ÖĞRENCİLER DE TEŞVİK İÇİN BAŞVURABİLECEK

               İlk kez geçen yıl verilen eğitim öğretim desteğine bu yıl müracaatlar Ağustos’ta yapılacaktır. E-Kılavuza göre özel okula kayıtlı olan öğrenciler de teşvik için başvuru yapabileceklerdir. 

                Geçtiğimiz yıl, okul öncesi özel kurumlara gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin, özel ortaokul ve liselere gidecek öğrencilere ise yıllık 3 bin 500 lira eğitim öğretim desteği verildi. 2015-2016 eğitim öğretim yılı eğitim öğretim desteği için henüz bir rakam belirtilmemiştir.

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.