BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017

Millî Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü önderliğinde düzenlenen "Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi" 17 - 18 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Zirvenin açılış konuşmalarını Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yaptı.  3 bine yakın katılımcı ve 155 konuşmacının yer aldığı Zirve’de 28 oturum, 4 panel ve 50 atölye çalışması yapıldı. Oturumlar, YEĞİTEK Daire Başkanları ve alan uzmanları tarafından yönetildi. 11 yabancı çağrılı konuşmacı bildirilerini sundu. Pek çoğu akademisyen olan yabancı konuğun sunumları simultane çeviri ile katılımcılar tarafından dinlendi. Ayrıca çağrılı konuşmacıların sunumları F klavye dünya şampiyonlarınca anında yazılarak LED ekrana yansıtıldı.

Eğitim Teknolojileri Zirvesinde; akademisyenleri, karar vericileri, uzmanları, öğretmenleri, her seviyeden ilgili öğrencileri, sivil toplum temsilcileri ile özel sektörü bir araya getirerek teorik ve pratik bilgilerin tartışıldığı ve paylaşıldığı bir ortam oluşturulması amaçlanmıştır. Zirvede Eğitimde FATİH Projesi bağlamında eğitim teknolojileri ve öğretmen – öğrenci ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi konulara yönelik konuşmacılar, paneller ve sözlü bildiri sunumlar gerçekleştirilmiştir. 

 “KODLAMA EĞİTİMİ VE GELECEK KODLA GELECEK UYGULAMA ÖRNEĞİ” bildirisi ile Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde bildiri sunma hakkı kazanan Hamiyyet-Ferudun Sözen İlkokulu Okul Müdürü Dilek EKİZER,  oturum başkanlığını Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hafize KESER’in yaptığı “Kodlama ve Kod Eğitimi ” oturumunda “KODLAMA EĞİTİMİ VE GELECEK KODLA GELECEK UYGULAMAÖRNEĞİ” sözlü bildirisini sundu. Bildiride, kodlama eğitimine duyulan ihtiyaca ilişkin saptamalara ve kodlama eğitimi ile öğrencilerimizin algoritmik düşünme, yenilikçi tasarım yapabilme becerilerine katkı sağlamak amacıyla yapılan örnek uygulama çıktılarına yer verildi. Bilgi ve iletişim teknolojisinin hızlı gelişimi ve teknolojinin içine doğan çocukların bu teknolojiyi olumlu kullanımına yönelik farkındalık oluşturulması için kodlama eğitimine duyulan ihtiyaca dikkat çekildi. Okul müdürümüz Dilek EKİZER’in bildirisi ZİRVE 2017 bildiri kitabında yer alacaktır.

 

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.