BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Başvuruları Yapıldı.

Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Başvuruları Yapıldı.

Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajansa yapılan Ana Eylem 1 proje başvuruları için 2 Şubat 2016 son başvuru tarihiydi. Edremit İlçesi olarak okullarımızdan Zeytin İşletmeciliğinden, Dramaya; Eğitimde Teknolojiden, İstihdam ve Ekonomiye;  Özel eğitimden, Yaygın Eğitime ve İçselleştirilmiş Eğitime kadar birbirinden farklı ve önemli pek çok konuda  toplamda 18 Projeyle başvuru yapıldı.  Ayrıca Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da “Creativity In Teaching and Learning by Using ICT, The Digital Classroom (BİT Uygulamalarıyla Öğrenme ve Öğretmede Yaratıcılık, Digital Sınıflar)” konulu bir konsorsiyum proje başvurumuz bulunmaktadır.

 

Bu yıl İlçemiz kurumlarından Mesleki Eğitim Merkezi  Almanya, İspanya, Polonya, Romanya ve  İtalya‘nın ortaklığıyla gerçekleşen “ INTEMPO –Innovations in Teaching Mechatronics in automotive sectorpractically  oriented  (Otomotiv Sektörü Mekatronik Eğitiminde Pratiğe Yönelik Yenilikler)” isimli projesiyle 8-14 Şubat 2016 tarihlerinde ilk hareketliliğini Romanya’ya gerçekleştirecektir. Ayrıca İlçemiz Mimar Sinan İlkokulu “Special Needs Children” adlı projesinin hareketliliğini 21-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti Prag şehrinde gerçekleştirecektir. İlçemiz Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi de Letonya, Bulgaristan, Macaristan, Makedonya, Portekiz ve Romanya ortaklığıyla yürüttüğü KA2 Gençlik alanında stratejik ortaklık projesi ‘By learning You will Teach, By Teaching You Will Learn’ kapsamında bu yılki hareketliliğini  21-28 Şubat 2016 da Portekiz’de; “ Digital Age” Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projesini de 7-14 Şubat 2016 tarihleri arasında İtalya da gerçekleştirecektir.  Projelerini yürüten ve başvurularda bulunan tüm okullarımızın öğretmenlerini tebrik ediyor, İlçemizin projeler alanındaki başarısının artarak devam etmesini diliyoruz. 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.