BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir´de Düzenlenen TÜBİTAK Sergisine Katıldık.

Eskişehir´de Düzenlenen TÜBİTAK Sergisine Katıldık.

          TÜBİTAK tarafından lise öğrencileri arasında düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalleri 30-31 Mart 2015 ve 01/04/2015 tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirildi.

          İlçemiz Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur ERDEM’in Danışman Öğretmeni Sayın Ziynet BUÇAN danışmanlığında hazırladığı  “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” isimli proje ile temsil edildiği Bölge Finallerine Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde yer alan liselerden bu projelere katılım sağlayan öğretmen ve öğrenciler ücretsiz olarak düzenlenen bir geziyle katıldı. Gezide Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda sergilenen ve Bölge Finaline kalan Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Kütahya, Afyon ve Yalova illerinden Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı branşlarından seçilen 100 proje incelendi.

          Ayrıca tarihi Eskişehir Odunpazarı Evleri, Balmumu Heykeller Müzesi, Cam Müzesi , Bilim Deney Merkezi ve Hayvanat Bahçesi de gezildi.

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.