BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Filistin Kardeş Okul Projesi Ekibi Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ı Ziyaret Etti.

Filistin Kardeş Okul Projesi Ekibi Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ı Ziyaret Etti.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç İlçemiz Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75.Yıl Ortaokulu, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilen kardeş okul projesi çerçevesinde ülkemizi ziyarete gelen Filistinli öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyetle birlikte Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Ziyaret etti. Ziyarete ilçemiz okullarından Zeytinli Naim Süleymanoğlu Müdürü Yıldız Artan Koçyılmaz, 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Muharrem Yenigün ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Müdürü İsmail Yurdakul da katıldı.

Bakan Yılmaz, Filistinli öğretmen ve öğrencileri Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Türkiye’nin her zaman Filistin halkının yanında olduğunu, iki ülkenin ortak kültür ve tarihe sahip olduğunu ifade etti. Kardeş okul protokolünün uygulamaya konulmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, hükümetler arası ilişkilerin geçici, fakat kardeş okul ve benzeri uygulamalarla kurulan halklar arası ilişkinin kalıcı olduğunu söyledi. Bakan Yılmaz, Filistin ile eğitim alanında tecrübelerini paylaşmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. 

Filistin heyeti ise, kendilerini kabul ettiği ve çocuklara zaman ayırdığı için Bakan Yılmaz’a teşekkür etti. Heyet, Türkiye’den 3 okul ile kardeş okul ilişkisi kurduklarını, bu okulların kendilerini çok iyi ağırladığını ve müteşekkir olduklarını ifade ettiler.

 

26-10-201626-10-201626-10-2016

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.