BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü Mesajı

Gaziler Günü Mesajı

 

Bağımsızlığımızı korumak, al bayrağımızı aziz sancağımızda dalgalandırmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, vatanını canından kıymetli gören büyük Türk milletinin bir ferdi olarak Gaziler Günü'nü kutlamanın heyecanını yaşıyorum.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için onurların en büyüğüdür. Bu aziz milletin her ferdi bu kutlu inanç ile yaşamını sürdürür. Anadolu'yu Türk yurdu yapan Malazgirt Savaşı'nda, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'te ve vatanımızı 7 düvele karşı müdafaa eden İstiklal Harbimizde bu ruh vardı. Bu inancı sürdürmek, mutekit atalarımıza karşı ebedi borcumuzdur.

Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu inançla başta  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de en derin şükran, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Yakup ÖZBEK 

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

20-09-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.