BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geçen Yaz Tatilinde Kosova’ya Yapılan “Kardeşlik Buluşmaları” Ziyareti Meyvelerini Vermeye Başladı.

Geçen Yaz Tatilinde Kosova’ya Yapılan “Kardeşlik Buluşmaları” Ziyareti Meyvelerini Vermeye Başladı.

  

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç “Kosova Kardeşlik Buluşmaları” kapsamında Kosova Kardeş Okul Projesi çalışmasını yürüten Edremit MTAL Müdürü Orhan Koç, Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu Müdürü Özcan Öz, Edremit Anadolu Lisesi Müdürü Özgür Yenigökçe ve Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Bulduk ile müdürlüğümüzde bir araya geldi. 

Balıkesir genelinde Sayın Valimiz Ersin Yazıcı himayelerinde başlatılan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız Koordinasyonunda yürütülen BENGİ Projesi kapsamında eğitim-öğretim alanında yapılabilecek işbirliği ve proje çalışmalarını görüşmek ve planlamak üzere Priştine Yunus Emre Enstitüsü’nün daveti üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, okul yöneticilerinden oluşan bir heyetle birlikte temmuz ayında Kosova’ya eğitim ziyaretine gittiğinde, “Kardeşlik Buluşmaları” başlığı altında görüşmelerde bulunmuş, yapılacak işbirlikleri içinde Kardeş Okul çalışmaları da yer almıştı. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç: “Edremit MTAL, Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu, Edremit Anadolu Lisesi ve Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kosova’daki okullarla görüşmeler yapıp protokol imzalaması geçen yıl yapılan çalışmaların güzel bir neticesi oldu. Geçtiğimiz yıl Kardeş Okul Projesi kapsamında Edremit’e gelen Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulunun kardeş okulu olan İnternational Maarif Schools Of Kosova’nın öğretmen ve öğrencilerini misafir ederek kültürel tanışıklığı başlattık. Yakında Kosovalı kardeş okulları ilçemizde misafir edeceğiz. Ortak geçmişe ve manevî değerlere sahip iki ülkenin insanını birbirine yakınlaştırmak, Balkan ülkelerinde yaşayan soydaşlarımızın ülkemizle olan bağlarının güçlenmesini sağlamak amacıyla okullar arasında imzalanan Kardeş Okul Projesi sayesinde Kosova ile kardeşlik bağları daha da güçlenmiş olacak. Öğrencilerimiz bu proje sayesinde Kosova’da Türk izlerini taşıyan önemli merkezleri ziyaret ederek Osmanlı Türk izlerini gözlemleyecek ve ortak millî ve manevî değerlere sahip soydaşlarımızla kaynaşmış olacaklar. Bu Çalışmalarda bizleri hem yönlendiren hem de yüreklendiren Kosova Eğitim Müşaviri Sayın Atanur Çağlayan müdürümüze de teşekkür ederiz. Sayesinde birçok kardeş okulumuz oldu.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.