BALIKESİR EDREMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA 5. Dönem Teknik Destek Proje Sözleşmesi İmzalandı.

GMKA 5. Dönem Teknik Destek Proje Sözleşmesi İmzalandı.

 

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teknik destek almaya hak kazanan  “Geleceği Yazmak İçin 10 Çok Geç; Temel Eğitim Sınıf Öğretmenleri İçin Kodlama ve Robotik Uygulayıcı Eğitimi”  Projesi sözleşme imzaları bugün atıldı. Balıkesir GMKA hizmet binasında yapılan imza törenine; GMKA Birim Sorumlusu Murat Ateş ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Delibey katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Delibey: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2018 yılında Güney Marmara Kalınma Ajansına Teknik Destek Programı Projeleri kapsamında yaptığımız 5. başvuru da hibe almaya hak kazandı. Bu bizim için gurur verici büyük bir başarıdır. Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan, Zeytinli İlkokulu Müdür Yardımcısı Turan Yalçınkaya ve Zeytinli Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Aysel Korkmaz’ı tebrik ediyorum. Yeni projemiz ilçemize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi. 

İlçemizde bulunan 25 ilkokulda görev yapan sınıf öğretmenliği branşındaki 25 öğretmenlerimize eğitim verilecek olan bu projeyle, Z kuşağını geleceğe hazırlayan temel eğitim 3. sınıf öğretmenlerinin; teknoloji üreten ve dijital çağda söz sahibi bir ülke olabilmemiz için öğrencilere küçük yaşlardan itibaren kodlama ve robotik eğitimi verilmesinin önemi konusunda farkındalıklarını arttırmak; kodlama ve robotiğin temel prensiplerini öğrenmelerini ve bu konuda teorik ve uygulamalı olarak yetkinlik kazanmalarını sağlamak; kodlama ve robotik eğitiminin ilkokul seviyesindeki öğrencilere hangi yöntem ve tekniklerle verilmesi gerektiğini ve robotiğin diğer derslerle nasıl ilişkilendirileceğini öğrenmelerini sağlamak; zamanlarının büyük bölümünü teknoloji ile geçiren çocukların bu ilgilerini onlara fayda sağlayacak şekilde yönlendirerek onları üretken kılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

 

03-12-2018

 

 

 

 

 

 

Soğanyemez Mah. Yılmaz Akpınar Bulvarı No9 Edremit/BALIKESİR - (266) 373 15 04, (266) 373 27 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.